• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Зеленський розповів міністрам, як треба карати п'яних водіїв

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що покарання за водіння транспорту в стані сп'яніння необхідно ввести більш жорстку кримінальну відповідальність

Про це він заявив на зустрічі з членами Кабінету міністрів, повідомляє "ДС" з посиланням на прес-службу глави держави.

Президент вимагає чіткої логістики конкретних і жорстких дій для поліпшення ситуації з безпекою на дорогах.

Зеленський підкреслив, що ситуація на автошляхах залишається вкрай складною. В цілому за перше півріччя 2020 року на дорогах загинуло майже 1,5 тис. осіб.

"У ДТП в Україні гине більше людей, згідно зі статистикою, ніж на війні. Така кількість може навіть порівнятися з будь-якою епідемією", — додав він.

Президент зазначив, що діючі закони, рішення і стратегії нічого не вирішили і радикально не змінили ситуацію на дорогах.

«Бездіяльність та безвідповідальність – ці два слова характеризують ставлення влади на всіх рівнях до цієї проблеми… Вчорашнє жахливе ДТП – це прямий наслідок того, що люди не усвідомлюють відповідальності, коли напідпитку сідають за кермо», — підкреслив глава держави.

Зеленський також висловив співчуття близьким родини, яка загинула вчора у ДТП під Києвом і допомогти дитині, що залишилася живою після аварії і знаходиться в реанімації.

За його словами, безпека дорожнього руху має стати пріоритетом номер один для президента, уряду, керівників ОДА, міських голів та голів ОТГ.

На думку президента, оскільки чинні штрафи не мають відповідного стримувального ефекту для водіїв, що сідають за кермо напідпитку, потрібно збільшити їх у 5-10 разів (якщо порушення правил незначне). У разі, якщо п’яний водій спричинив ДТП, яка призвела до людських жертв, має бути запроваджена більш сувора кримінальна відповідальність.

«Якщо водіння напідпитку спричинило загибель – строк покарання має бути збільшений. Можливо, до довічного увʼязнення. Я – за максимальну криміналізацію цих злочинів. Жорстко й надовго. І з максимальним розголосом… І щоб жоден суд не думав когось «відмазати», – заявив президент.

Слід нагадати, що президент Зеленський 2 липня підписав закон №3314, яким було скасовано покарання у вигляді тюремного увʼязнення для нетверезих водіїв.

    Реклама на dsnews.ua