• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський висловився за обов'язкову вакцинацію для частини українців

Медичні та педагогічні працівники мають обов'язково вакцинуватися від коронавірусної інфекції

Вакцина від коронавірусу
Вакцина від коронавірусу
Реклама на dsnews.ua

Про це президент Володимир Зеленський заявив під час спілкування з журналістами у рамках Всеукраїнського форуму "Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді", передає "ДС".

"Діти переносять захворювання достатньо легко, але вони приносять все це додому. Це складнощі. Тому, я вважаю, що вчитель не може відмовитися від вакцинування. Просто не має права. Як і лікарі, які працюють з COVID-хворими", – сказав Зеленський.

Він висловив переконання, що якщо людина, яка працює з хворими на COVID-19, не хоче вакцинуватися, їй потрібно обрати новий формат роботи, "не працювати з COVID-хворими, займатись чимось іншим, перейти в іншу лікарню".

"Я вважаю, що люди, які працюють на державу, отримують від держави кошти і мають постійні контакти — вони не мають права відмовитися від вакцинації. Крім тих, у яких алергія і яким просто неможливо зробити щеплення", – сказав президент.

Зеленський також додав, що держава буде регулювати процес вакцинації, а всі механізми будуть представлені суспільству.

"Я вважаю, що Кабмін має розробити таку програму. Буде список професій… я вважаю так буде правильно", – зазначив глава держави. 

На думку Зеленського, зобовʼязати вакцинуватися тих, хто повʼязаний з приватними структурами, буде складніше. Для цього потрібно налагодити комунікацію з бізнесом і, наприклад, з приватними школами.

Нагадаємо, Україна досі не отримала жодної партії вакцини від коронавірусу. 30 грудня 2020 МОЗ уклало контракт на поставку в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Зате вакцина Pfizer, широко використовувана в світі, до цього часу не отримала реєстрації в Україні.

Гендиректорка українського представництва Pfizer Зоряна Цілик заявила, що всі уряди укладали договори з компанією про постачання вакцини ще в липні 2020 року, офіційному Києву теж потрібно було зробити це раніше.

    Реклама на dsnews.ua