• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Охочі отримати "8 тисяч для ФОПів" перевантажили "Дію"

Реклама на dsnews.ua

Вже понад 33 тисячі українців успішно подали заявки на отримання державної допомоги у зв'язку із запровадженням карантину

Про це розповів перший заступник Міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб, передає "ДС".

"Подати заяву на отримання допомоги можна до 31 грудня. Тому всі українці, які мають право на отримання такої допомоги, точно зможуть скористатися цим сервісом. Послуга доступна на порталі та у застосунку. Ще є понад два тижні, щоб скористатися нею", — заявив Олексій Вискуб.

Надіслати форму можна у декілька кліків, що займе не більше 5 хвилин, додав він. Для отримання послуги на порталі "Дія" необхідний лише кваліфікований електронний підпис, а для отримання через застосунок — лише авторизація у ньому.

У Мінцифри зазначають, що з моменту запуску послуги "Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам" сотні тисяч користувачів одночасно намагаються подати заяву — було понад 1000 запитів на секунду. Це вплинуло на стабільність роботи застосунку і порталу "Дія".

У міністерстві додали, що користувачі можуть спробувати отримати послугу через застосунок "Дія". Однак якщо це не виходить, краще зробити паузу і спробувати пізніше. Команда Мінцифри зараз працює над оптимізацією роботи з великим навантаженням.

"Якщо ви вже подали одну заяву, не намагайтесь надсилати одразу ще одну. Про усі статуси вашої заяви ви можете дізнатися у вашому кабінеті громадянина на порталі "Дія" або через push-сповіщення у застосунку. Інформація про зарахування коштів надійде від вашого банку", — розповів керівник проєкту "Дія" Мстислав Банік.

У міністерстві також попередили, що отримати виплати можна лише через "Дію" та застерегли від користування шахрайськими сервісами.

Як писала "ДС", у кіберполіції розповіли про новий вид шахрайства — під виглядом державних "карантинних" виплат.

    Реклама на dsnews.ua