• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Жителі ОРДЛО не виправдовують очікувань Росії: опубліковано показову інфографіку

Реклама на dsnews.ua

Видача російських паспортів жителям непідконтрольних районів Донбасу проходить набагато повільніше, ніж це планували представники російської влади

Про це йдеться в публікації «Донецького інституту інформації» «Паспортизація Донбасу: проміжні підсумки», передає "ДС".

Аналізуючи інформацію про кількість постійного населення, що проживає в контрольованих Росією районах Донбасу, і кількість виданих російських паспортів, яку опубліковано проросійськими угрупуваннями «ДНР» і «ЛНР», аналітична група ДІІ дійшла висновку, що не більше 7% громадян України на цих територіях отримали російські паспорти.

Також, незважаючи на дії російської влади щодо спрощення надання громадянства цій групі громадян України, темпи паспортизації знижуються. Якщо в 2019 році паспорти отримали близько 200 тисяч осіб, то за інформацією на серпень 2020-го, їх кількість збільшилася лише на 54 тисячі, тоді як представники російської влади заявляли про наміри видати 600-800 тисяч паспортів РФ для жителів Донбасу до кінця 2020 року.

«Можливо, кількість охочих із різних причин отримати паспорт РФ зменшується. Дещо більше людей отримали паспорти "ДНР" (більш 550 000) і "ЛНР" (близько 500 000). Це близько 29% постійного населення (за даними ОРДЛО)», — йдеться в публікації діі.

Автори доповіді вважають, що це порівняно невисока цифра, якщо врахувати, що люди, які не хочуть отримувати місцевий «паспорт» і паспорт РФ, викликають підозру у місцевих адміністрацій і стикаються з деякими труднощами в повсякденному житті.

Тривогу у авторів доповіді викликає той факт, що зараз через пандемію і проблеми з роботою пропускних пунктів українські громадяни з Донецька і Луганська не можуть отримати свідоцтва про народження українського зразка для своїх дітей. Це в майбутньому може ускладнити процес отримання ними паспортів українського зразка.

У доповіді також ідеться, що українська влада повинна посилити інформаційну кампанію по стимулюванню людей до отримання українських документів та спростити процедуру їх отримання. Це допоможе забезпечити жителям непідконтрольної території доступ до українських державних сервісів і спростить процес повернення цих районів під український контроль.

Нагадаємо, 24 квітня 2019 року президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окремих районів Донецької та Луганської областей.

Україна визнала такі дії новим витком агресії, а також порушенням Мінських угод.

    Реклама на dsnews.ua