• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Золотое Сечение" проведе аукціон виняткових творів визначних митців з колекцій відомих діячів культури

Реклама на dsnews.ua

В останній тиждень осені аукціонний дім "Золотое Сечение" влаштовує виставку та торги класичного і сучасного мистецтва Classic & Contemporary Art

Традиційна передаукціонна виставка розпочне свою роботу 23 листопада у галереї аукціонного дому "Золотое Сечение" (Київ, вул. Леоніда Первомайського, 4). Ставки будуть прийматися у режимі "тихого аукціону" за умови попередньої реєстрації у залі експозиції або онлайн. Колекціонери матимуть змогу помилуватись роботами митців та позмагатися за лоти протягом тижня – до 1 грудня 19:00. 

Зважаючи на епідемічну ситуацію у світі та в Україні зокрема, фінальні торги відбудуться онлайн на сайті аукціонного дому

Всього на торгах представлено 34 роботи – порівну творів класичного та сучасного мистецтва. Добірка авторів дуже різноманітна – від класики музейного рівня початку ХХ ст. до робіт сучасних авторів, створених за останній час. 

Для київського аукціонного дому це не перший досвід проведення торгів онлайн. Минулого літа відбувся аналогічний аукціон, де, незважаючи на ситуацію у країні та світі, низку робіт було продано з суттєвими торгами. Так, полотна сучасного класика Івана Марчука пішли з молотка із значним підвищенням естімейту (середньої оціночної вартості на арт-ринку). 

На прийдешньому аукціону буде представлено два його живописні шедеври: "Осінь" 1994 року із стартом в $20 тис. при оціночній вартості $40-50 тис. та "Осяяні хати місячним світлом", 1983 року (оцінена у $15-20 тис., стартова ціна – $13,5 тис.). Остання робота походить із колекції українського письменника та громадського діяча Олеся Гончара. З його сімейної збірки також на торгах представлено полотно Віктора Зарецького "Золоті сонця". 

І це не єдиний твір майстра, який можуть придбати учасники аукціону. Відомий всім поціновувачам прекрасного шедевр "Весна прийшла" 1988 року, що був учасником безлічі виставок та опублікований в усіх виданнях про Зарецького, також можна буде купити на торгах (стартова ціна $15 тис.).

Колекцію сорок шостого аукціону відрізняє ряд визначних робіт із приватних збірок видатних діячів української літератури ХХ ст. Так, з однаковим естімейтом в $15-20 тис. виставлять картини Тетяни Яблонської: "Пізня осінь", 1979 року та "Старі верби", 1975 року. Ці роботи мисткині, а також яскраве полотно Миколи Глущенка "Відпочинок" (робота була представлена на персональній виставці автора в 1976 році та опублікована в каталозі проекту), раніше належали письменнику, герою України Павлу Загребельному. А одним з найважливіших лотів аукціонної колекції стане твір Сергія Васильківського "Верховий" (естімейт $20-25 тис.), що донині був у власності родини поета Максима Рильського. Цікаво, що збереглася світлина самого Рильського, який працює в своєму кабінеті, а на тлі можна побачити виставлену на торги роботу Васильківського.

Класичний живопис представить всесвітньо визнаний художник Іван Айвазовський. За його живописний твір "Паровий фрегат в місячну ніч" (XIX ст) з естімейтом $30-40 тис. можна поборотися починаючи з привабливої стартової ціни в $18 тис. Для порівняння — на аукціонах Sotheby’s та Christie’s твори Айвазовського продаються за мільйони доларів. 

Крім того, в блоці класичного мистецтва виставлять роботи таких митців як Давид Бурлюк та Юхим Чепцов.

Серед топ-лотів розділу сучасного мистецтва аукціону — морський пейзаж Анатолія Ганкевича, виконаний в унікальній манері, наче створений в техніці мозаїки (естімейт $12-15 тис.). Крім того, вражаючий рельєф Олександра Сухоліта на традиційну для автора тему материнства (естімейт $5-7 тис.); скульптура Назара Білика, що може стати вигідною інвестицію, адже роботи Білика щорічно ростуть у ціні. Учасників торгів без сумніву зацікавить витончений натюрморт з камелією (естімейт $5-7 тис.) Валерії Трубіної, представниці "нової хвилі" українського сучасного мистецтва. А також об’ємна робота Романа Мініна із символічним зображенням народження шахтаря та яскравий пейзаж сучасного послідовника традицій закарпатської художньої школи Михайла Деяка. Обидві роботи з естімейтом у $6-8 тис.).

Подивитися повний каталог лотів і взяти участь в аукціоні можна на сайті www.gs-art.com. Аукціон завершиться 1 грудня в 19.00.

З питань придбання колекції звертайтеся до фахівців аукціонного дому на виставці або за телефоном:

+ 38 044 240 95 32

+ 38 044 386 81 81

contact@gs-art.com

    Реклама на dsnews.ua