• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.3
Спецпроєкти

Кадри вирішують все. ТОП-5 аутсорсингових компаній України, що займаються кадровим супроводом

"Ділова столиця" представляє традиційний рейтинг компаній, які займаються аутсорсингом кадрового супроводу

Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Сучасний світ змінюється стрімко, і разом з ним змушений перебудовуватися бізнес. Сьогодні, коли нормою нашого життя стали постійні локдауни, карантинні обмеження, а правила життя досить швидко змінюються, компанії перебудовують бізнес-процеси і оптимізують діловодство, щоб не втрачати час і гроші. Відмінним рішенням проблеми став аутсорс кадрового супроводу, який дозволяє компанії повністю присвятити себе профільним напрямкам, не відволікаючись на обслуговування окремих внутрішніх функцій.

Аутсорсинг кадрового супроводу — це залучення зовнішніх компаній до управління персоналом і забезпечення чіткого функціонування всіх HR-процесів — від моменту підбору кандидатів на вакансію до розірвання трудового договору. Наприклад, компанія може передати підряднику організацію роботи з персоналом, підбір співробітників, їхню адаптацію, оцінку, кадрове адміністрування, роботу з компенсаціями та пільгами.

Важливо відзначити, що кадрове діловодство та облік в Україні — це дуже трудомісткий процес, який вимагає глибоких знань юриспруденції. Спеціаліст завжди повинен тримати руку на пульсі і відстежувати зміни в Кодексі законів України, трудовому законодавстві і нормативних актах, які повʼязані з кадровим адмініструванням. Саме тому аутсорсинг HR-процесів такий популярний в нашій країні — компанії значно простіше передати ці функції зовнішньому підряднику, ніж тримати великий штат фахівців.

Найчастіше до кадрового аутсорсингу вдаються невеликі підприємства, однак великі компанії також користуються такими послугами. Згідно з дослідженням Society for Human Resources Management, компанії вибирають HR-аутсорсинг для скорочення витрат (26%) і можливості сконцентруватися на стратегії і профільному розвитку (23%).

"ДС" представляє ТОП-5 кращих українських компаній, які надають послуги аутсорсингу в сфері кадрового супроводу. При складанні рейтингу ми опитали представників компаній, а також використовували відомості з відкритих джерел, офіційну інформацію компаній і повідомлення ЗМІ. При ранжируванні редакція враховувала кількість клієнтів компанії, кількість послуг на аутсорс, кількість співробітників, річний оборот компанії.

EBS

Реклама на dsnews.ua

Рік заснування: 1998

Спектр послуг. Аутсорсинг фінансового менеджменту та бухгалтерського обліку, аутсорсинг розрахунку заробітної плати, HR-консалтинг, управлінський консалтинг та IT послуги, оподаткування і трансферне ціноутворення, юридичні послуги.

Послуги на аутсорс в сфері кадрового супроводу. Компанія надає 7 послуг в сфері HR-аутсорсингу, а саме — розробку і впровадження систем управління персоналом, HR адміністрування, HR консультування, аутстаффінг, HR аудит, пошук і підбір персоналу, розробку і проведення корпоративних тренінгів і семінарів.

Кількість працівників: понад 250.

Кількість клієнтів. компанія обслуговує більше 300 клієнтів.

Ключові клієнти: 3M, ABB, Alcon, Allergan, Beiersdorf, Benetton, Castrol, IQVIA, DuPont, Dell (EMC), Dragon Capital, FMC, Fujikura, Hansa, IBM, Lenovo, Louis Dreyfus Company, Maersk, Michelin, Novo Nordisk, Mars, Royal Canin, SCJOHNSON, Shell, Siegwerk, Stanley Black & Decker, Tetra Pak, Volvo, Wizz Air, Yves Rocher

Річний оборот компанії: $10,6 млн за 2020 рік.

Ключові переваги компанії на ринку. Найважливішими плюсами роботи з компанією є гнучкість в процесах взаємодії з клієнтами і можливість надання комплексу послуг (Multiservice partner). Крім того, EBS гарантує доступ до міжнародних практик, гарантований резерв персоналу, страхування професійної відповідальності і зниження податкових ризиків і ймовірності штрафів.

Як компанія пережила пандемічний рік? Як вплинув карантин на показники? Дефіциту кадрів в компанії не було, навантаження і досвід працівників дозволили тимчасово заміщати співробітників, які за станом здоровʼя не могли працювати дистанційно. Компанія безперебійно надавала послуги під час пандемії, організувала можливість працювати віддалено, а також отримала гарантії безперебійної роботи в разі поширення пандемії від основних постачальників, від яких частково залежить безперебійність сервісу компанії EBS.

Nota Group

Рік заснування: Аутсорсингова компанія була створена в 2008 році, з 2017 — працює під брендом Nota Group.

Спектр послуг. Nota Group надає комплексний супровід всіх бізнес-процесів на аутсорсинг за основними напрямками: фінансове, бухгалтерське та кадрове обслуговування, юридичний супровід, пропонує послуги з корпоративної безпеки, автоматизації бізнес-процесів, впровадження GDPR, а також управлінського консалтингу.

Послуги на аутсорс в сфері кадрового супроводу. Компанія надає повний спектр послуг з управління персоналом на аутсорсингу, зокрема аутсорсинг кадрового діловодства, кадровий аудит, підбір персоналу, аутсорсинг нарахування заробітних плат, а також послуги HR-адміністрування.

Кількість працівників: понад 50.

Кількість клієнтів. Компанія працює з більш ніж 100 клієнтами.

Ключові клієнти: БІОФАРМА, STADA України, Integrites, BARVA INVEST, IDEA Travel Solutions, Megatrade, Mitek, SARENS Україна

Річний оборот компанії: 30 млн грн за 2020 року.

Ключові переваги компанії на ринку. У компанії працюють провідні in-house співробітники великого бізнесу, що дозволяє враховувати специфіку та потреби бізнесу клієнта. Системи менеджменту якості та менеджменту інформаційної безпеки відповідають міжнародним стандартам відповідно до сертифікатів ISO/IEC 27001: 2013 і ISO 9001: 2015. У компанії впроваджена автоматизована хмарна система обробки звернень клієнтів, в тому числі з мобільних пристроїв; робота персонального менеджера-куратора з кожним клієнтом і націленість на результат.

Як компанія пережила пандемічний рік? Як вплинув карантин на показники компанії? Пандемія обмежила можливість бізнесу функціонувати в звичайному режимі, примусово відправивши його на аутсорсинг. Тому період пандемії став для Nota Group часом нових можливостей і допоміг уникнути серйозних наслідків економічної кризи. Компанія Nota Group впоралася з викликами, і при прийнятті антикризових і карантинних рішень в першу чергу враховувала важливість збереження і посилення кадрового потенціалу. За час карантину компанія значно збільшила штат співробітників і продовжує розширюватися.

Accountor Ukraine

Рік заснування: 2008 в Україні

Сфера послуг: Компанія надає більше 15 послуг на аутсорс, зокрема: бухгалтерський облік, автоматизація бухгалтерського обліку, підготовка фінансової звітності за МСФЗ, консультації з оподаткування, розрахунок заробітної плати, кадрове адміністрування, юридичні послуги, реєстрація компанії і представництва іноземної компанії, ліквідація юридичної особи або представництва, юридичний супровід інвестицій в Україну, реєстрація нерезидентів в Україні, юридичний супровід працевлаштування та звільнення, отримання документів для іноземців, підбір персоналу, трансфертне ціноутворення та ін.

Послуги на аутсорс в сфері кадрового супроводу. Ведення кадрової документації: штатний розклад, накази (про прийом на роботу, переведення, преміювання тощо); документи про надання відпусток (накази і графік відпусток), трудові книжки, особисті картки працівників П2; розробка внутрішніх положень та правил: положення про заробітну плату та преміювання, про відрядження, правила внутрішнього трудового розпорядку і т.д.; консультування; підготовка проектів трудових договорів, трудових контрактів та внесення змін до них; організація кадрових процесів для нової компанії відповідно до вимог законодавства України і з корпоративними правилами Клієнта; аналіз кадрової документації та процесів компанії; спрощення існуючих кадрових процесів для підвищення ефективності адміністративної та управлінської роботи Клієнта.

Кількість працівників: 25 в Україні, 2200 — в світі.

Річний оборот компанії: 15, 715 700 2020 рік.

Ключові переваги компанії на ринку. Accountor Ukraine є частиною Accountor Group, яка має понад 100 офісів в 7 країнах: Фінляндії, Швеції, Норвегії, Данії, Нідерландах, Росії та Україні. Компанія гарантує повну експертизу з одного джерела з наданням бутикового сервісу та індивідуальним підходом до кожного Клієнта. Крім того, Клієнти працюють з персональними менеджерами і можуть надіслати будь-які питання, заповнивши контактну форму. Не можна не відзначити високий рівень задоволеності Клієнтів: NPS становить 93%.

Як компанія пережила пандемічний рік? Як вплинув карантин на показники компанії? Незважаючи на турбулентні часи, Accountor Ukraine зберіг чинних Клієнтів і розширив список нових. Компанія має успішний досвід підбору персоналу в онлайн-режимі, а також розширює спектр послуг відповідно до специфіки різних індустрій.

Smart Solutions

Рік заснування: 2009

Послуги на аутсорс в сфері кадрового супроводу. Компанія спеціалізується на комплексних кадрових рішеннях і надає послуги з підбору персоналу, аутплейсменту, складання оглядів ринку зарплат, пошуку співробітників і тимчасового персоналу, супроводу фармацевтичного маркетингу, аутсорсингу зовнішньої служби, аутстаффінгу, аутсорсингу представництва, роботі з кадровою документацією, оформлення на роботу іноземців, розрахунку зарплат, охорони праці та ПБ, ведення IT ФОП, IT аутсорсингу.

Кількість працівників: понад 300.

Кількість клієнтів: Компанія співпрацює з більш ніж 500 клієнтами.

Ключові клієнти: Smart METRO, OLX, MARS, Hennesy, Caparol, Danone, Bunge, Hilti, lifecell і інші.

Ключові переваги компанії на ринку. Smart Solutions має чотири міжнародних філії. Послуги компанії сертифіковані за міжнародними стандартами ISO 9001: 2015 і OHSAS 18001: 2010. У 2019 компанія Smart Solutions стала вибором українців в сфері послуг і №1 в номінації "HR-провайдер" за версією Української народної премії.

АБК-Сервіс

Рік заснування діє до: 2013

Спектр послуг. Компанія надає послуги з бухобліку, кадрового супроводу та аудиту і консалтингу.

Послуги на аутсорс в сфері кадрового супроводу. Прийом співробітників на роботу, їхнє переміщенні всередині компанії, робота з зарплатою, оформлення документів для звільнення, відпусток, переведення в інші відділи організації, видача та ведення персональних карток, трудових книжок, створення і внесення коригувань в графік роботи і відпусток персоналу, табеля обліку, підготовка посадових інструкцій та інших трудових нормативних актів, поточний кадровий документообіг, робота з локально-нормативними актами.

Ключові клієнти. ЕСМА, Winetime, Periurban agricultural, Achoba, IpLand, SavService, Органік Стандарт і інші

Ключові переваги компанії на ринку. Компанія надає послуги як з повного, так і з часткового супроводу. З кожним клієнтом працює персональний бухгалтер, передача документів відбувається поштою, у разі необхідності фахівці надають оперативні консультації з будь-яких питань. Також варто відзначити фіксовану абонентську плату.

Профільний медіапартнер: WORK.UA

    Реклама на dsnews.ua