• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Дали кризі бій. Як стійкі рішення посилили позицію ПУМБ

Пандемія та економічна криза зажадали від банку переоцінки пріоритетів і адаптації до стрімко мінливих реалій

Реклама на dsnews.ua

Отже, ПУМБ прийняв рішення сфокусуватися на безпеці клієнтів і співробітників, змістив акценти в бізнесі з активних продажів на підтримку клієнтів, перекладав бізнес-процеси в режим онлайн, вів постійний діалог зі своїми стейкхолдерами, взяв на себе додаткову відповідальність — допомогти медичній системі України. Підтримавши клієнтів, банк втратив в прибутку, але придбав зростання довіри.

Згуртування команди

У коронакризу ПУМБ прагнув зберегти і убезпечити команду, організувати роботу онлайн і офлайн, підтримати матеріально в період хвороби і простою.

Інвестиції банку в матеріальну допомогу співробітникам склали понад 11 млн грн, а в охорону праці та безпеку — понад 25 млн грн. Постійна комунікація з співробітниками велася через розсилку від членів правління, мережу Workplace і канал в Telegram. Банк організовував челенджи і конкурси для підтримки командної атмосфери, об'єднував для надання допомоги лікарням.

Співробітники вважають, що банк ефективно відреагував на COVID-19 — 1,47 пункту за даними Hudson (максимальна оцінка — 2 пункти). Згідно з даними eNPS 90% співробітників отримували достатню кількість інформації про рішення та дії банку. У підсумку в кризовому 2020-му вдалося забезпечити приріст задоволеності співробітників на 1%.

Допомога суспільству

Однією з ключових цілей сталого розвитку в минулому році банк вибрав міцне здоров'я і благополуччя — підтримав більше 180 лікарень в 18 областях на 28 млн грн. Таким чином, не залишив у важку хвилину лікарів, пацієнтів і їх рідних — своїх клієнтів, партнерів і жителів міст присутності бізнесу.

Реклама на dsnews.ua

ПУМБ об'єднав зусилля з Фондом Ріната Ахметова, закупив і передав до лікарень необхідне обладнання і засоби захисту. Для допомоги медикам банк використовував і свою експертизу: разом з СК «АСКА-Життя» розробив програму захисту лікарів «СтопКоронавірус» і застрахував медиків в дев'яти опорних лікарнях.

Підтримка клієнтів

Для підтримки малого бізнесу банк розгорнув комплексну програму «Дамо кризі бій» і продовжив інвестувати в мету — економічне зростання і впровадження інновацій.

Фінансовий партнер запропонував клієнтам кредитні канікули, врахував можливі затримки в розрахунках між контрагентами, скасувавши штрафні санкції за несвоєчасні платежі по кредиту. Знижував ставки кредитування, розвивав партнерські програми фінансування для агроклієнтів. Банк скасував плату за проведення платежів в гривні, комісію за POS-термінали по клієнтам, у яких не було оборотів.

Для обмеження кількості контактів клієнтів ввів електронне підписання договорів через ЕЦП, онлайн-перевірки бізнесу і заставного майна, запустив процес дистанційного відкриття рахунків з відеоверифікацією. ПУМБ взяв активну участь в державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%», увійшов у двійку лідерів по кредитуванню.

Щоб підтримати роздрібних клієнтів під час пандемії, банк також запровадив кредитні канікули. За минулий рік клієнти оформили понад 50 тис. реструктуризацій на суму 807 млн грн.

Весь час банк активно розвивав діджитал-канали, щоб клієнтам не потрібно було відвідувати відділення. Віддаленими каналами самообслуговування користувалися майже 900 тис. клієнтів, за рік кількість активних користувачів зросла в півтора рази.

Клієнти оцінили підтримку банку. За підсумками минулого року приріст по малому бізнесу в порівнянні з попереднім роком склав 21%, по роздрібним клієнтам — 12,5%. Згідно InMind лояльність клієнтів до ПУМБ в 2020-му зросла на 16% в порівнянні з 2019 р.

Фінансуючи сталий розвиток суспільства, банк інвестував в розвиток свого бізнесу.

    Реклама на dsnews.ua