• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Топ-25 інноваційних компаній України

Ми продовжуємо серію фірмових рейтингів журналу «Власть денег» і цього разу представляємо топ-25 інноваційних компаній України — як вітчизняних, так і міжнародних, які активно впроваджують інновації в Україні

Топ-25 інноваційних компаній України
Топ-25 інноваційних компаній України / Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

При відборі головним критерієм була не тільки наявність інноваційних планів на майбутнє, але й уже успішно реалізовані інновації в виробничих технологіях, продукції, що випускається, або послугах, що надаються. Також враховувалися роль компанії в життя країни, обсяг інвестицій, вкладених в інноваційні проєкти, участь компанії в спеціалізованих виставках і значення впроваджених інновацій для зміцнення економічного і технологічного потенціалу і міжнародного авторитету України.

При складанні рейтингу використовувалися дані з відкритих джерел, в тому числі офіційна інформація компаній, повідомлення ЗМІ, думки галузевих експертів. Ми прагнули представити в рейтингу по змозі широку регіональну географію компаній і в той же час широкий галузевий спектр. Складаючи топ-25, ми хотіли підкреслити досягнуті позитивні результати. Тому представляємо найбільш інноваційні компанії України в алфавітному порядку, без ранжування за номерами.

104.ua

Лідерство єдиного сервісу 104.ua ґрунтується на інноваціях і постійному удосконаленні лінійки послуг. Щодня 1600 співробітників сервісу 104.ua забезпечують роботу: всеукраїнського контакт-центру, 120 центрів обслуговування клієнтів, цілодобову роботу онлайн- і мобільних сервісів. 104.ua вже став єдиною точкою входу в екосистему сервісів для 8 млн клієнтів газових компаній.

Тепер рішення всіх газових питань доступне клієнту, незалежно від того, де він живе, де знаходиться його газифікований будинок або квартира. Філософія відкритості, яка покладена в основу 104.ua, дозволяє єдиному сервісу працювати без привʼязки до географії газових компаній. Це відкриває кордони і нові можливості для клієнтів — кожен з них може вибрати найбільш зручні та ефективні способи взаємодії з газовими компаніями.

AB InBev Efes Україна

Реклама на dsnews.ua

Міжнародна пивоварна компанія AB InBev Efes сьогодні — один з лідерів українського пивоварного ринку. Компанія має три пивоварні в Чернігові, Харкові та Миколаєві, пропонує споживачам ряд міжнародних і локальних марок пива.

Інноваційний проєкт компанії AB InBev Efes Україна — перша в галузі цифрова B2B-платформа «ВиBEERрай». Це сервіс, який дозволяє партнерам компанії замовляти продукцію онлайн 24/7, отримувати доступ до всього асортименту, аналізу представленості товару і онлайн-консультації щодо продукції. Також клієнт дистрибʼютора може зробити замовлення на повернення тари, стати учасником програми лояльності.

Зараз в систему сервісу інтегровані 118 складів дистрибʼюторів і підключені близько 5700 активних торгових точок. У планах на 2020 р. збільшити їх кількість до 15 тис.

Carlsberg Ukraine

Carlsberg Ukraine — частина Carlsberg Group, однієї з провідних пивоварних груп у світі з великим портфелем брендів пива та інших напоїв.

Carlsberg Ukraine першим вивів на ринок України категорію сидру, також запустив ряд інноваційних продуктів на ринку квасу (білий і чорний квас, новий формат упаковки), представив ринку абсолютно нову лінійку хард дринків Seth and Rileyʼs Garage, а також відкрив для споживача б/а пиво як альтернативу освіжаючому напою. На сьогодні сидр Somersby, «Квас Тарас» і б/а пиво Baltika 0 є лідерами ринку в своїй категорії.

З березня цього року компанія прискорила повну діджиталізацію всіх внутрішніх процесів: від погоджень внутрішніх документів до договорів з контрагентами в онлайн-форматі.

Інноваційність закладена в ДНК компанії ще з моменту її заснування, постійне прагнення до досконалості як в напоях, так і в процесах є і буде невідʼємною частиною Carlsberg Ukraine.

DeʼLonghi

Італійська група компаній DeʼLonghi — один з найбільших виробників побутової техніки у світі. Українським споживачам також добре відомі інноваційні розробки під цією маркою.

Такі як інноваційна кавоварка DeʼLonghi PrimaDonna Soul, запущена в продаж у вересні. Її головна особливість — використання інноваційної технології Bean Adapt. Для кожного виду зерна Bean Adapt Technology встановлює конкретні настройки помелу і заварювання, що дозволяє отримати ідеальну екстракцію. Управляється ж ця кавоварка за допомогою мобільного додатку Сoffee Link.

Кавомашина DeʼLonghi PrimaDonna Soul оснащена кольоровим сенсорним дисплеєм з діагоналлю 4,3ʼ та 21 запрограмованим напоєм, включаючи оригінальні рецепти, такі як кортадо і over ice. Напої розташовуються на екрані відповідно до частоти їх використання, тому користувач завжди бачить улюблені напої на першому екрані.

Hankook

З моменту свого заснування в 1941 р. компанія Hankook Tire перетворилася з невеликого підприємства — першого виробника шин в Кореї — в сьомий за величиною шинний концерн у світі, який продовжує відповідати новим викликам.

За інноваційну технологію Virtual Compound Design компанія Hankook Tire була нагороджена найвищою оцінкою як компанія — виробник шин. Це сталося на церемонії присудження премій Journey to Automation Awards, організованої European Rubber Journal.

Система Virtual Compound Design (VCD) від Hankook — це інноваційна технологія, яка використовує алгоритми штучного інтелекту і дозволяє прогнозувати характеристики складів гумових сумішей для шин, знаходити їх оптимальне поєднання.

LG

Південнокорейський виробник побутової техніки і електроніки регулярно представляє українським споживачам свої інноваційні розробки. Серед найпримітніших інновацій LG Electronics — телевізори. Компанії вдається з кожною новою модельною лінійкою виводити їх на новий рівень.

Так, телевізори від LG лінійки 2020 р. з технологіями OLED і Nano Cell 8K отримали інтелектуальні процесори третього покоління α9/α7, які роблять картинку чіткішою і яскравішою. Для обробки зображення застосовується штучний інтелект LG ThinQ з технологією глибокого вивчення. Ці телевізори сумісні з усіма останніми технологіями від Apple: HomeKit, AirPlay 2, Apple TV +.

Що стосується якості зображення, то тут ключову роль відіграють самопідсвічуючі пікселі OLED.

Microsoft

Одна з найбільших IT-корпорацій світу — Microsoft — готова інвестувати в прискорення інноваційного розвитку та цифрової трансформації України. Причому інвестувати не тільки грошима, а й своїми розробками. У 2019 р. хмарна платформа Microsoft Azure показала найвищі темпи зростання, скоротивши відставання від лідера Amazon Web Services (AWS).

Нещодавно також відбувся запуск оновленого додатка Дія 2.0 з новими документами та послугами, і він використовує хмарні ресурси Microsoft. Також вводяться спеціальні знижки на послуги Microsoft Azure і Office 365 для українських держструктур і організацій.

Більш того, компанія розглядає можливість інвестувати в IТ-галузь України $500 млн. Ці гроші вона планує витратити, зокрема, на будівництво відразу двох центрів обробки даних (ЦОД).

Moneyveo/Манівео

Компанія Moneyveo — лідер на ринку онлайн-кредитування в Україні вже понад шість років. Її інноваційний сервіс дозволяє пройти верифікацію на базі автоматизованої системи і отримати рішення про видачу кредиту за лічені секунди. Для заповнення заявки потрібні доступ до інтернету і дані клієнта, а для отримання коштів — банківська карта.

Moneyveo першою в нашій країні почала видавати миттєві кредити онлайн. Її сервіс працює в режимі 24/7. Звичайно, він не тільки зручний, але й безпечний. Високий рівень захисту фінансових операцій підтверджується наявністю у Moneyveo міжнародних сертифікатів Comodo SSL і PCI DSS ServiceProviderLevel 1.

Philips

Провідна технологічна компанія зі штаб-квартирою в Нідерландах, націлена на поліпшення здоровʼя людей на всіх етапах — від ведення здорового способу життя і профілактики до діагностики, лікування та догляду. Philips використовує передові технології і глибокі клінічні та споживчі знання для поставки інтегрованих рішень.

Компанія займає провідні позиції в сфері обладнання для ангіографії, томографії, ультразвукової діагностики та моніторингу стану пацієнта, а також в цифрових рішеннях для медицини, продуктах для догляду за персональним здоровʼям і будинком.

Обсяг продажів Philips в 2019 р. становив 19,5 млрд євро. У компанії працюють близько 81 тис. співробітників, які здійснюють продажі і надають послуги в більш ніж 100 країнах.

RETAL Україна

Уже понад 20 років RETAL розробляє і виготовляє високоякісні рішення в сфері ПЕТ-упаковки, включаючи преформи, кришки, контейнери і плівки. Більш ніж 20 виробничих майданчиків розміщені в 12 країнах світу. Компанія має понад 30 торгових представництв, географія продажів налічує понад 60 країн Європи, Азії, Африки і Америки.

Обʼєднавши зусилля розробників, виробників і постачальників в рамках єдиного холдингу, RETAL оперативно впроваджує в життя унікальні перевірені рішення та сервісну підтримку в сфері виробництва полімерної упаковки.

Власний відділ досліджень і розробок (R&D) дозволяє RETAL брати на себе відповідальність за успішний і своєчасний комерційний запуск нових продуктів.

В Україні RETAL виготовляє широкий асортимент ПЕТ-преформ, які завдяки своїй інноваційності можуть задовольнити потреби будь-якого клієнта.

Samsung

Південнокорейська компанія Samsung Electronics відома не тільки як лідер в сфері виробництва смартфонів, телевізорів, пристроїв, які носять, планшетів, побутових приладів. Але і тим, що всі її інноваційні розробки швидко стають доступними також і на ринку України.

Сьогодні на порядку денному компанії — смартфони з гнучким екраном і впровадження нового стандарту звʼязку 5G в багатьох країнах світу. Цей стандарт не просто дозволить завантажувати контент в рази швидше, а призведе до зміни технологічної реальності. Безпілотний транспорт, роботи-хірурги, «розумні» будинки, офіси і міста завдяки 5G швидко перекочують з прогнозів футурологів в повсякденність.

В Україні пристрої з підтримкою 5G вже доступні. У 2020 р. була випущена флагманська лінійка Samsung Galaxy S20. Уже представлений в Україні смартфон Samsung Galaxy S20 Ultra 5G — перший пристрій Samsung, який дозволяє використовувати автономний 5G: технологію, запуск якої у світі тільки очікується цього року.

WOG

До свого 20-річчя мережа АЗК WOG не тільки увійшла в трійку найбільших в країні, але й отримала заслужений імідж однієї з найінноваційніших компаній на роздрібному ринку нафтопродуктів.

Серед ключових інновацій — проєкт «Найкавовіша кава» (створення мережі WOG CAFE, причому не тільки на автозаправках), власний (перший в Україні) мобільний додаток WOG PRIDE з такими сервісами, як QR карта Прайд, WOG PAY, страховки, онлайн-магазин, QR masterpass, персональні акції.

З 2016 р. запущений у мобільному додатку сервіс WOG PAY дозволив надавати послугу заправки авто, не виходячи з нього. А з 2020-го — ще й функцію попереднього замовлення страв та напоїв WOG CAFE, розташованих на АЗК мережі.

На сьогодні мережа має понад 400 АЗК, 20 нафтобаз, 245 WOG MARKET, 386 WOG CAFE, послугами яких щодня користуються понад 150 тис. клієнтів. Товарообіг становить $1,4 млрд на рік.

«Агро-Регіон»

Компанія «Агро-Регіон» — один з флагманів аграрно-цифрових інновацій в Україні. У компанії проводять агрохімічний аналіз грунтів, картографують їх властивості, впроваджують точне землеробство, а для управління даними поля використовують «Портал Агронома».

Компанія обробляє близько 36 тис. га землі в трьох областях України: Київській, Чернігівській і Житомирській. Кліматичні умови в них відрізняються, та й ґрунти різні. Тому без інновацій і точного землеробства ніяк не обійтися. Фахівці «Агро-Регіону» використовують дрони для моніторингу стану посівів, застосовують NDVI-карти, GPS-трекери на техніці та інші сучасні інструменти агробізнесу. Однак одними з головних нововведень в компанії вважають диференційовані посів і внесення добрив. А незабаром застосують і диференційоване обприскування.

Гедеон Ріхтер

Фармацевтична компанія Гедеон Ріхтер має в своєму розпорядженні один з найбільших R&D-підрозділів у Східній і Центральній Європі, дослідницька активність компанії сфокусована на порушеннях роботи центральної нервової системи.

Компанію Гедеон Ріхтер можна вважати інноваційною вже хоча б за останньою її оригінальною розробкою — атиповому антипсихотичному препарату, схваленому Управлінням з контролю за харчовими продуктами і лікарськими засобами США для лікування пацієнтів з гострими маніакальними або змішаними епізодами, повʼязаними з біполярним розладом I типу, а також для лікування біполярної депресії і шизофренії у дорослих.

Протягом 10 років проведено понад 50 клінічних досліджень для оцінки ефективності та профілю безпеки каріпразіна для пацієнтів з широким спектром психічних захворювань.

ДТЕК Нафтогаз

ДТЕК Нафтогаз — найбільша в Україні приватна газовидобувна компанія. У 2019 р. вона видобула 1,66 млрд куб. м природного газу, поставивши рекорд для сектора приватного газовидобутку.

Щоб залишатися лідером у цьому сегменті, компанія постійно впроваджує інноваційні розробки. З кожним роком свердловини стають усе глибшими і складнішими, тому для їх будівництва ДТЕК Нафтогаз використовує сучасні технологічні рішення і новітнє обладнання. Вони дозволяють скоротити терміни буріння, знизити ризики і бурити свердловини там, де раніше це зробити було неможливо.

За 2014–2020 рр. компанія успішно пробурила і ввела в експлуатацію 23 свердловини глибиною понад 5,4 тис. м кожна. Особлива гордість — свердловина №17 Семиренківського родовища глибиною 6750 м, найглибша експлуатаційна свердловина в Європі. Тепер компанія хоче масштабувати цей досвід і планує буріння свердловин глибиною понад 7 тис. м.

Kernel

АПК України — величезний простір для інновацій, який успішно освоює компанія Kernel. IT-технології застосовуються на всіх етапах: від вирощування продукції до реалізації. Власна IT-команда оцифрувала логістику, трейдинг, документообіг, підвищила забезпечення мобільності викладацького складу і швидкість прийняття рішень.

У єдиній інноваційній екосистемі Kernel Digital AgriBusiness зібрана вся інформація про процеси, що відбуваються в полях. За лічені секунди з будь-якої точки світу можна зайти на кожне поле, побачити всі звіти і аналітику, відео- і фотоматеріали.

Автоматизовані не тільки агропідприємства, а й заводи, термінали, елеватори. Наприклад, водій, підʼїжджаючи до елеватора, стає в електронну чергу і в потрібний момент отримує повідомлення на телефон. Вага продукції визначається автоматично, дані вносяться в систему, і термінал знає, що автомобіль або потяг з певним вантажем вже виїхав. Всі IT-системи інтегровані між собою і в режимі реального часу обмінюються інформацією.

«Київстар»

Найбільший телеком-оператор України демонструє свою інноваційність, перетворюючись в IT-компанію. Тепер розвиток «Київстару» буде рухатися у двох напрямах. Перший — розробка програмного забезпечення (ПЗ) для власних потреб. Другий — комерціалізація партнерських IT-продуктів у своїй телекомунікаційній мережі.

«Київстар» активно інвестує в розвиток технології 4G, забезпечуючи нові послуги для своїх клієнтів. У поєднанні з хмарними сервісами від стратегічного партнера — Microsoft, компанія пропонує комплекс рішень для бізнесу, обʼєднаних за принципом «Офіс там, де ви». Такі рішення допомагають бізнесам бути гнучкими в управлінні, вільніше розпоряджатися своїм часом і ресурсами, не залежати від фізичного офісу.

Серед інших цифрових продуктів компанії — мобільні фінансові сервіси, M2M&IOT, Big Data, E-Health, «Київстар ТВ», Відкриті API (програмний інтерфейс, через який будь-який бізнес може працювати з продуктами «Київстару»), а також кібербезпека.

Метінвест Діджитал

Українська IТ-компанія, яка реалізує проєкти цифрової трансформації для великого бізнесу в телекомунікаційній, банківській, металургійній, енергетичній і видобувній галузях. Є єдиним діджитал-партнером Групи Метінвест. Надає повний спектр End-to-End рішень за трьома напрямками: Operations (інфраструктура, IТ-системи, кібербезпека і підтримка), Solutions Delivery (управління проєктами цифрової трансформації), Innovations (прототипування інновацій в межах власного R&D/Co-Innovation Lab).

Метінвест Діджитал — сертифікований партнер Microsoft Gold Partner, SAP Silver Partner, Micro Focus Authorized Partner, APC Authorized Partner, R&M Authorized Partner, HP Business Partner.

МТСБУ

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) — обʼєднання страховиків, що працюють на ринку ОСЦПВ. Минулого року МТСБУ створило інноваційний хаб, що допомагає розвивати і просувати IT-стартапи. В рамках роботи хабу проєкти-стартапи презентують свої технологічні рішення експертній групі МТСБУ, яка проводить аналіз запропонованих проєктів в категорії іншуртех. Так, першим був відібраний проєкт «Мій поліс» — мобільний додаток для оформлення електронного європротоколу при ДТП.

МТСБУ також бачить свою роль у допомозі стартапам знаходити партнерів серед страхових компаній — членів Бюро, що сприяє створенню взаємовигідних відносин між страховиками ОСЦПВ і компаніями, які розробляють рішення для технологічної трансформації фінансової екосистеми.

МХП

Агрохолдинг МХП у своєму бізнесі — визнаний лідер з впровадження інновацій. Особлива увага до інновацій повʼязана з тим, що МХП переживає трансформацію — перехід від сировинної компанії до кулінарної.

Цього року однією із пріоритетних цілей компанії була турбота про співробітників. Наприклад, холдинг повністю покриває лікування COVID-19 для всіх співробітників. На відміну від багатьох інших роботодавців, МХП не скорочував штат у звʼязку з пандемією і посилено працює над безпекою на робочому місці.

Також командою HR була переосмислена концепція Центрального офісу. Менш ніж за рік офіс трансформувався в Dream House c баром, місцями для колаборації, тренінговою зоною, Silent Room, кімнатою психологів, сучасним MHP cafe і спортзалом.

«Оболонь»

Один із найбільших виробників пива, слабоалкогольних та безалкогольних напоїв в Україні, компанія «Оболонь» навесні цього року відзначила 40-річний ювілей. Десятиліттями утримувати позиції лідера на ринку їй дозволяють у тому числі постійна модернізація виробництва і впровадження нових інноваційних рішень.

Причому до інновацій «Оболоні» можна віднести як створення нових напоїв (часом принципово нових, як слабоалкогольні коктейлі на початку 90-х або безалкогольні соковмісні напої), так і запуск в 2008-му суперсучасного солодового заводу в Чемерівцях Хмельницької області.

Але головне — постійна робота над удосконаленням технічних процесів на підприємствах: максимальне впровадження енергозберігаючих технологій, налагодження безвідходного виробництва, розвиток вторинної переробки та повторного використання ресурсів.

«Синергія»

Будівельна група «Синергія» — девелоперська компанія повного циклу — постійно займається пошуком інноваційних рішень. Приклад такого рішення — заміський ЖК «Синергія 3+», особливість якого — поєднання сучасного концептуального дизайну і якісних матеріалів. Але суть інновації в даному разі — варіативність планувальних рішень. Найбільш популярні у покупців тут «квартири-трансформери» з вільним плануванням, що надає свободу дій майбутнім мешканцям залежно від складу сімʼї і їх потреб, наприклад, обладнати хобі-рум.

Архітектори «Синергія» з самого початку продумували планування так, щоб і принциповий холостяк, і багатодітна родина могли підібрати собі відповідну квартиру. Поки комплекс будують, кожен клієнт може заздалегідь розподілити житлові площі, зонувати простір, продумати освітлення.

Укргазбанк

Цей український банк традиційно відзначається своїми інноваціями на стику двох сфер: фінансів і екології. Так, цього року в топ-10 кращих карткових пропозицій на українському ринку увійшла «ЕКОкредитка» Укргазбанку з лімітом до 300 тис. грн. «ЕКОкредитку» можна замовити одразу в мобільному додатку «Екобанк онлайн».

Додамо сюди новий екологічний депозит «ЕКОдепозит Плюс», завдяки якому вклади українців будуть фінансувати виключно екопроєкти другої і третьої категорій викидів. Це масштабні проєкти, за якими банк надає зменшену ставку по кредитах, тобто ті, які намагаються мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище, так звані eco-friendly проєкти.

Після розміщення коштів на «ЕКОдепозитах» банк виділяє аналогічну суму коштів на фінансування екопроєктів. Так клієнти банку долучаються до фінансування «зелених» проєктів та побудови «зеленого» і безпечного майбутнього України.

«Ензим»

Сучасна українська біотехнологічна компанія «Ензим» пропонує інноваційні продукти для таких галузей, як хлібопечення, тваринництво, біотехнології. ПрАТ «Компанія Ензим» — це лідер на вітчизняному ринку дріжджового продукту (понад 50%) і експортує близько 40% продукції в 16 країн Європи, Азії, Африки. Винні дріжджі, виготовлені «Ензимом», використовуються виноробами в провідних виноробних регіонах, таких як Європа, Північна і Південна Америка, Південна Африка, Австралія і Нова Зеландія.

Завдяки регулярному впровадженню інновацій компанія «Ензим» пройшла шлях від невеликої дріжджової фабрики до міжнародного підприємства, модернізувала виробництво, запровадила сучасні технології. Наприклад, біогаз, отриманий в результаті очищення стоків, вже забезпечує близько 70% енергопотреб компанії. А незабаром дозволить і повністю відмовитися від використання природного газу.

Фармак

Український виробник лікарських засобів «Фармак» — сучасна компанія, що постійно розвивається і шукає інноваційні рішення, які дадуть нові можливості для розвитку. Щоб бути успішними на фармацевтичному ринку, потрібно мати хороший науковий потенціал.

У випадку з «Фармаком» — це 150 вчених, з яких 42 кандидати наук і пʼять докторів наук, а дослідження розроблених ліків проводяться в європейських і американських лабораторіях.

Розвиток найціннішого активу — інтелектуального — вимагає чималих інвестицій. За останні пʼять років вкладення в науково-технічний комплекс і дослідницьку діяльність становили 3,4 млрд грн; щорічно на дослідження і наукові розробки йде понад $15 млн. Більш того, інвестиції в розробки і розвиток планується нарощувати: в 2020-му вони становитимуть уже $40 млн.

    Реклама на dsnews.ua