• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Топ-25 успішних маркетингових кампаній

Представляємо черговий фірмовий рейтинг журналу "Власть денег"

Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Креативна, грамотно продумана і вміло проведена маркетингова кампанія — це не тільки засіб для підвищення продажів або додаткового залучення клієнтів: гучні кампанії надають найпотужніший вплив на позиціонування конкретного бренду, змінюють рекламний ринок в цілому і в кінцевому підсумку мають вирішальний вплив на культуру споживання в країні і в усьому світі.

У черговому фірмовому рейтингу журналу "Власть денег" ми вирішили представити топ-25 найбільш пам'ятних і дієвих маркетингових кампаній, проведених на ринку України в 2020 р. — першій половині 2021 р.

У топ увійшли цікаві проекти, здійснені як українськими підприємцями, так і представництвами іноземних компаній, але з орієнтацією на українського споживача і не є частиною глобальних рекламних кампаній. При виборі проектів враховувалися креативність, масштаб, економічний ефект, wow-фактор сприйняття проекту на ринку, а також його відповідність етичним нормам цивілізованого бізнесу.

При складанні рейтингу використовувалися дані з відкритих джерел, в тому числі офіційна інформація компаній, повідомлення ЗМІ, думки галузевих експертів. Ми прагнули представити в рейтингу по можливості широку регіональну географію компаній і в той же час широкий галузевий спектр. Складаючи топ-25, ми хотіли підкреслити досягнуті позитивні результати, тому представляємо компанії з успішними маркетинговими проектами в алфавітному порядку, без ранжирування за номерами.

AB InBev Efes Україна

Компанія AB InBev Efes Україна постійно враховує мінливі смаки сучасного споживача, дотримуючись тенденцій і адаптуючи маркетингову стратегію під його запити. Кожна кампанія розробляється індивідуально, враховуючи особливості бренду, його завдання, аудиторію і конкурентне середовище. Маркетингові стратегії адаптуються під переваги людей, тому інвестиції в основному здійснюються в зростаючі бренди і сегменти. Наприклад, в період пандемії інтерес аудиторії компанії істотно виріс до преміальних брендів — BUD, Stella Artois, Corona, Leffe і Hoegaarden, що стимулювало компанію переглянути концепцію і представити споживачеві нові смаки продукції.

Реклама на dsnews.ua

AB InBev Efes Україна підтримує комунікацію зі споживачем через телебачення, інтернет, а також зовнішню рекламу і радіо.

AVON

Команда Avon Україна з дослідницькою компанією Kantar в липні 2020 р. провела всеукраїнське дослідження жінок, метою якого було показати, хто такі українські жінки, чим вони живуть і що їх турбує. Результати лягли в основу адаптивної комунікаційної платформи #watchmenow #осьщояможу і були представлені в інфографіці та прес-релізах, що принесло 104 безкоштовні публікації в пресі. Був знятий і ролик-маніфест, який подивилися 4,4 млн чоловік. Дослідження brand lift показало 2,1%-не зростання зацікавленості брендом після впровадження даної платформи.

Avon ініціювала також створення скульптури-маніфесту Nova, покликаної звернути увагу громадськості на гендерні стереотипи, з якими стикаються 79% жінок. Була знята і серія соціальних роликів, які вже досягли близько 1,6 млн переглядів, а в цілому проект приніс 2,6 млн охоплення.

AXOR Industry

Міжнародна компанія AXOR, яка вже 10 років займається виготовленням віконно-дверної фурнітури і має в Україні один з найбільших у Східній Європі завод повного циклу, крім якісної роботи, надає для своїх партнерів ряд маркетингових додаткових інструментів. Зокрема, в віконних салонах восени 2020 р. проходила акція, де щомісяця розігрувалися серед покупців смарт-годинник Apple Watch Series 5, смартфон Samsung Galaxi і бездротові навушники. Менеджери, які допомогли вибрати і оформили замовлення конструкцій з фурнітурою AXOR, могли отримати грошові призи, а віконні дилери та фахівці з монтажу вікон — обміняти відскановані з QR-коду на фурнітурі AXOR бали на подарунки та інструменти для бізнесу.

Benjamin Moore Ukraine

Фірма Benjamin Moore Ukraine, що належить компанії Benjamin Moore & Co міжнародного концерну Уорена Баффета Berkshire Hathaway, зосереджує свою маркетингову стратегію на збільшенні дилерських пунктів і вдосконаленні вже існуючих. Беручи участь в міжнародній екологічній програмі по збереженню ресурсів і скороченню шкідливого виробництва, вона оновила коліровочне обладнання і поліпшила формулу пігментів, що робить продукцію незамінною при створенні преміальних дизайн-проектів для найвимогливіших замовників. Також дистриб'ютор регулярно бере участь в українських благодійних проектах.

Benjamin Moore Ukraine постійно вивчає свою цільову аудиторію, орієнтуючись на довгострокову співпрацю з найбільшими будівельними, архітектурними та дизайнерськими компаніями України.

Carlsberg Ukraine

Компанія Carlsberg Ukraine впровадила ряд маркетингових інновацій, які розкрили бренди з іншого боку і допомогли їм закріпитися в своїх категоріях. У минулому році вона представила новий смак Baltika 0 грейпфрут, а в цьому році бренд вийшов з літнім смаком лайма. Новинки прекрасно освіжають, але головною перевагою є те, що їх можна вживати при першій-ліпшій можливості: після спорту, під час прогулянки, за обідом і завжди, коли відчуваєш спрагу і бажаєш додаткову порцію свіжості. За підсумками 2020 р. бренд Baltika 0 зайняв лідируючу позицію серед пивних безалкогольних брендів, представлених в Україні.

DIM

Група компаній DIM впевнено працює на ринку нерухомості України протягом семи років, поповнюючи своє портфоліо сміливими і неординарними проектами. Візитною карткою житлових комплексів від DIM є унікальний дизайн. Щоб клієнти могли максимально відчути всі переваги роботи фахівців, компанія запустила сервіс #READYDIM, який дозволяє звести до мінімуму клопоти, пов'язані з ремонтом квартири.

Команда професіоналів розробила кілька дизайн-проектів в різних колірних рішеннях, з яких можна вибрати потрібний варіант. Далі все зроблять за вас: нададуть необхідні матеріали, зроблять ремонт і навіть закуплять меблі. У майбутньому компанія планує вдосконалити сервіс, розробивши зручні рішення для створення гнучких робочих просторів в квартирі і стилізації дитячих.

EVA

Лінія магазинів EVA в листопаді 2020 р. провела омніканальную маркетингову кампанію під назвою "ЦІ дні", яка була приурочена до Чорної п'ятниці. Вона задіяла офлайн-покупців і клієнтів інтернет-магазину EVA.UA.

Компанія робила клієнтам щоденні унікальні пропозиції, збільшуючи їх обсяг з піком на 27 листопада — день Чорної п'ятниці. Комунікація з покупцями велася на всіх доступних платформах: телебачення, радіо, зовнішня реклама, didgital і POS в торгових точках. Для кампанії створили окремий лендінг, де зібрали акції, пропозиції та активності, залучили блогерів і реалізували ряд нестандартних механік. Наприклад, квест, де потрібно було давати відповіді і виконувати завдання, щоб отримати подарунки. А однією з ключових механік стали товари дня — 10 нових топових товарів щодня з максимальними знижками.

Favbet

В цьому році компанія Favbet вирішила змінити ставлення до індустрії азартних ігор і презентувала нове позиціонування в рекламній кампанії "Будь всередині гри". До проекту залучили креативне агентство Banda.

В основі концепції — європейський підхід, де до гри відносяться як до розваги, а як не до швидкого заробітку. Вперше в індустрії на споживача не кричать із закликами зробити ставку і збагатитися — йому пропонують зануритися в гру і отримати максимум емоцій.

Для реалізації Favbet вибрали принцип 360°: крім ТВ, радіо, діджитал і зовнішньої реклами, кампанія включала AR-ігри, флешмоби блогерів і промоакції з амбасадорами. Результати перших двох місяців вже показали приріст нових користувачів на 23% в порівнянні з таким же періодом до старту активностей.

IDS Borjomi Ukraine

Бренд "Моршинська", який входить до групи компаній IDS Borjomi Ukraine, навесні цього року представив рекламну кампанію Morshynska plus AntiOxi Water, присвячену здоров'ю і красі. Героями трьох роликів, в яких презентували основні ідеї кампанії, стали фітнес-тренер Андрій Хомицький, топ-модель Тетяна Рубан і балерина Анна Муромцева. На відео вони танцюють, займаються спортом і моделінгом, кожен — у своєму ритмі, але всі герої однаково цінують час і стежать за самопочуттям, тому вибирають AntiOxi Water.

Вода, збагачена мікроелементами і антиоксидантами, стала справжнім трендом і інновацією в сфері здорового способу життя. Зараз Morshynska plus AntiOxi Water представлена в двох комбінаціях — селен + йод і селен + хром + цинк. Продукцію можна знайти на полицях магазинів по всій Україні.

Lavina Mall

Один з найбільших торгово-розважальних центрів України відновив проведення масштабних заходів, але в безпечному режимі. У липні на парковці Lavina Mall автоконцерт зібрав 85 тис. чоловік, які не тільки дивилися концерт, а й могли взяти участь в розіграші Citroën C3.

Ініціативи Lavina Mall оцінюють і відвідувачі, і професіонали індустрії. Зовсім недавно ТРЦ отримав премію "Підприємство року 2021" в номінації "Бездоганна ділова репутація", а вже сьогодні з нагоди свого дня народження готує нові, не менш захоплюючі сюрпризи.

OKKO

Мережа автозаправних комплексів в Україні OKKO під час карантину в 2020 р. прийняла рішення популяризувати сервіс OKKO PAY, який дозволяє оплатити заправку без входу в торговий зал, черг і зайвих контактів. Щоб гості АЗС могли насолодитися ароматною кавою, їжею та іншими потрібними товарами, компанія прийняла просте, але ефективне рішення: виносити упаковані замовлення в авто, інтегрувавши можливість купити все необхідне з асортименту кафе і магазину через OKKO PAY.

На підтримку сервісу ОККО запустила комплексну рекламну кампанію на радіо і в інтернеті з основним акцентом на безпеку, результати якої не змусили себе чекати. Відносне зростання частки обороту через OKKO PAY склав більше 40%, а клієнти, як і раніше, залишилися задоволені якісним і безпечним обслуговуванням.

SkyUp Airlines

SkyUp Airlines цього літа запустила революційний проект SkyUp Champions, основна ідея якого полягає у формуванні потужного HR бренду і створення престижу професії бортпровідника. Крім стильного образу, що має на увазі брючний костюм, тренч, хустку і кросівки Nike, для "чемпіонів" передбачені: корпоративне навчання, посилена медична підготовка, ексклюзивна програма фізичної підготовки і привілеї від бренд-партнерів.

Завдяки впровадженню проекту у SkyUp Airlines з'явився окремий канал комунікації з бортпровідників, який вона використовує для обміну ідеями та залучення екіпажів в життя компанії.

У проекті SkyUp Champions компанія використовує один з потужних інструментів маркетингу — колаборації з українськими брендами GUDU, Gunia Project, Backstage Beauty & Refresh, Have A Rest і ін.

VOVK

Український бренд жіночого одягу VOVK цього літа на закритій препаті презентував нову рекламну кампанію. Першими новинки з Campaign Autumn-Winter 2021-2022 змогли подивитися запрошені гості, серед яких були клієнти бренду, які отримали запрошення за допомогою розіграшу в соціальних мережах, відомі лідери думок, представники ЗМІ, золоті клієнти та інші.

Аудиторію залучали показом майбутньої колекції і рекламним роликом, в якому порушена важлива соціальна тема. Новий кампейн своєї візуалізацією відрізняється від попередніх.

Сміливі і епатажні образи закликають дівчат бути вільними і знайти своє власне "я". Великий акцент в новій лінійці був зроблений на розмір plus size. Посил для таких дівчат — не намагатися відповідати чужим стандартам, а полюбити себе і показати світу себе справжню.

АВК Конфекшінері

АВК КОНФЕКШІНЕРІ 30 років дарує яскраві емоції смаку, дивує і створює інноваційні продукти. У 2020 році компанія вийшла за рамки кондитерського бізнесу і стала продуктовою, запустивши перший мультизлаковий снек — BRUNCH, який не містить білого цукру, маргарину і пальмового масла. Його корпус на 92% складається зі злаків, а в основі 100% натуральних начинок — витриманий сир, овочі, фрукти і ягоди, що забезпечує здорове угамування голоду до чотирьох годин. З моменту запуску реалізовано 5 млн штук продукції, що підтверджує попит на здорову їжу.

Також в 2021 був здійснений запуск рослинного м'яса DREAMEAT — це здорова альтернатива м'ясу, яка є джерелом збалансованого за амінокислотним складом білка, заліза і фосфору.

Компанія АВК увійшла в ТОП-25, так як створює сучасні продукти, які змінюють і розвивають культуру харчування в Україні.

АМАКО

Один з найбільших в Україні дилерів сільськогосподарської техніки АМАКО щорічно покращує умови обслуговування техніки і виходить на новий рівень роботу з клієнтами. У лютому 2021 року компанія провела серію передсезонних семінарів з метою розповісти аграріям, як максимізувати час безперебійної роботи техніки та підвищити її ефективність.

В АМАКО стверджують, що продаж техніки не є основною метою. Для них головне — бути надійним помічником, партнером і забезпечувати оптимізацію витрат клієнтів на придбання і обслуговування техніки в рамках мінімізації собівартості виробленої аграріями сільгосппродукції. Зокрема, оперативно надавати якісний сервіс, здійснювати поставку оптимального асортименту запасних частин до техніки, а також забезпечувати правильну її експлуатацію.

"АТБ-маркет"

Компанія "АТБ-маркет" на постійній основі проводить національні промоакції для покупців торгової мережі "АТБ", в яких можна виграти навіть квартиру. Влітку минулого року компанія в колаборації з PepsiCo подарувала учасникам акції 3 млн грн на нерухомість і 20 смартфонів.

Восени 2020 г. "АТБ" в понад 1100 магазинах мережі провела гейміфіціровану акцію "ATB Arena", результатом якої стало зростання товарообігу і показників середнього чека товарів. Компанія відзначилася і акцією "АТБ кохає тебе!", яка подарувала переможцям 24 авто, 110 прикрас з діамантами і 3 млн сертифікатів на знижку в ювелірний магазин Gold.ua. Навесні цього року "АТБ" запустила програму лояльності KAZKA VR з елементами віртуальної реальності, яка вчить дітей відповідальному ставленню до проблем навколишнього середовища.

КИЇВСЬКИЙ БКК

У період пандемії кондитерська компанія "КИЇВСЬКИЙ БКК" не припиняє радувати своїх шанувальників і продовжує створювати солодкі шедеври. Навесні 2021 року вона вийшла на ринок не просто з кондитерськими новинками, а й успішної PR-кампанією "Від Шефа", до якої увійшли торти преміум-лінійки, створені у співпраці з Ектором Хіменес-Браво.

За три місяці БКК вдалося організувати 300 колаборацій з лідерами думок, що дозволило більш 6 млн чоловік дізнатися про новинки. Завдяки плідній роботі в соцмережах — співпраці з блогерами, проведенню конкурсів і злагодженій роботі управління маркетингу — вдалося збільшити кількість передплатників і поліпшити статистику, яка виросла в 10 разів. Зараз компанія готується до запуску нового інтернет-магазину, щоб зробити свою продукцію ще доступнішою.

"Маревен Фуд Європа"

У 2021 р міжнародна компанія "Маревен Фуд Європа" на честь 10-річчя ТМ Rollton в Україні запустила мультікатегорійну акцію "Rollton! 10 років заради смаку!". За чотири місяці ТМ Rollton розіграла чотири авто, а також смартфони і щоденне поповнення мобільного.

Акція супроводжувалася розміщенням на телебаченні, в інтернеті, соціальних мережах і PR в ЗМІ. Для утримання залученості за допомогою чат-бота в Viber і Telegram спростили реєстрацію і вели комунікацію з учасниками. В акції було зареєстровано понад 1,7 млн кодів, а щоденна кількість реєстрацій до кінця промо подвоїлася. Показник залучення склав цілих 3,2%.

Промокампанія ТМ Rollton охопила понад 80% цільової аудиторії, збільшивши рівень знання на 7% і лояльності до бренду на 10% всього за чотири місяці.

"Метінвест"

Група "Метінвест" реалізувала кампанію "Робимо українське", приурочену до свого 15-річчя. Потужна естетика металургійної і гірської справи зливається в рекламній кампанії з українським повсякденним життям, що показує близькість виробництв до українців, незважаючи на удавану відстань між ними. Візуалізація ідеї виконана за допомогою спліт-екрану.

"Метінвест" остаточно закріпив за собою імідж ведучого проукраїнського бізнесу. Телевізійний ролик транслювався на 14 телеканалах країни, а в YouTube відмітка переглядів переступила показник в 10 млн. Була проведена і широка банерна кампанія в інтернеті. У кампанії взяли участь українські селебріті — співачка Юлія Саніна, лідер групи The Hardkiss, капітан збірної України з футболу, голкіпер "Шахтаря" Андрій Пятов, мандрівник Дмитро Комаров та ресторатор Дмитро Борисов.

МХП

Найбільший виробник і експортер курятини в Україні холдинг МХП в 2021 р. в рамках трансформації з сировинної компанії в кулінарну за півроку зробив перезапуск популярного бренду маринованої курятини "Наша Ряба Апетитна". Це бренд ready-to-cook (готових до приготування) продуктів, які полегшують життя, позбавляють від рутинних процесів приготування. У той же час споживач може впевнено cказав, що це він приготував обід або вечерю.

Після перезапуску бренду на полицях з'явилася 21-я позиція "Апетитної". В асортименті — найпопулярніші частини птиці і продукти категорії: крила, гомілки, стегна, а також шашлики та інше. Раніше компанія запустила актуальну до сезону пікніків лінійку маринованого м'яса, а ближче до осені перейде на продукти, які легко готувати вдома.

"Сільпо"

Три роки тому в мережі "Сільпо" з'явився дизайнерський супермаркет за мотивами анімаційного фільму "Мавка. Лісова пісня", а цієї весни в колаборації з FILM.UA Group була запущена магічна рекламна кампанія" Чімчікуй за мавчиками".

Гостям мережі пропонується збирати колекцію з 16 мавчиків — жителів чарівного лісу з майбутнього мультфільму. Це магічні персонажі, кожен зі своїм характером і особливостями. Деякі мають чарівні здібності — можуть змінювати колір і світитися в темряві, а деякі оживають в доповненої реальності додатку Mavka Silpo. Під спів чарівних героїв в AR-просторі можна гадати, скануючи комбінації дерев'яних рун. Також для гостей випустили книгу "Грайбук", м'які іграшки та багаторазові сумки за мотивами "Всесвіту Мавки".

ТРК "Україна"

Телеканал "Україна" в січні 2021 р відзначився запуском шоу "МАСКА", яке стало однією з найпопулярніших розважальних телепрограм. Традиційні маркетингові інструменти канал доповнив рядом інноваційних рішень, які вперше були використані в просуванні української версії шоу "МАСКА".

Промокомандиа шоу створила оригінальний мюзикл, BACKSHOW — для соціальних мереж і YouTube з таємничим провідним Містером Маска, креативні AR-маски — для користувачів соцмереж, а також організувала інтерактивну виставку персонажів шоу в столичному ЦУМі. Успіх шоу був доповнений кількома тисячами публікацій в ЗМІ, більш ніж 35 млн переглядів на YouTube-каналі, ефективною взаємодією з аудиторією Instagram, Facebook і TikTok, постами на особистих сторінках зіркових учасників і детективів.

Укргазбанк

Укргазбанк піклується про своїх клієнтів не тільки якісним обслуговуванням, а й впровадженням нових сучасних продуктів і технологій. Не так давно банк запустив новий онлайн-сервіс для підприємців — клієнт-банк "ЕКОБУМ 24/7", що дозволяє клієнтам дистанційно, оперативно і безпечно розпоряджатися своїми банківськими рахунками, перебуваючи в будь-якій точці світу. Проморолик для нього створило креативне агентство TABASCO, в якому показало, наскільки зручно управляти фінансами онлайн, не відволікаючись від самого бізнесу. Його головний меседж полягає в тому, що карантин — не перешкода для якісного і своєчасного банківського обслуговування, а управляти своїми рахунками можна швидко і легко — буквально в три кліка.

"Фармак"

Лідер фармацевтичного ринку України "Фармак" в продуктовому портфелі має близько 200 брендів, які експортуються в багато країн. Компанія щорічно виводить на ринок до 20 нових лікарських засобів. Про успішність маркетингової діяльності фірми "Фармак" свідчать гучні назви його брендів, які є в аптечках українців: "Амізон", "Лизак", "Барбовал", "Фармадол", "Корвалол", "Антраль", "Евказолін" та інші.

Під час просування своєї продукції "Фармак" ефективно використовує медіамікс: поєднує класичні канали комунікації з різноплановими видами нестандартних маркетингових і рекламних активностей. Одночасно в медіа просувається близько 20 брендів компанії. У 2020 року в число наймасштабніших потрапили маркетингові кампанії препаратів "Амізон", "Зіпелор", "Фармадол" і "Едем".

"Фокстрот"

Компанія "Фокстрот" відома не тільки широким вибором техніки, але і яскравими рекламними роликами, які нерідко стають "вірусними". За останні два роки бренд суттєво оновився, зміни торкнулися і рекламних комунікацій. Важливу роль в цьому зіграв бренд-персонаж — лисичка Фоксі, яку задіюють в більшості креативів. Завзята мордочка з граціозним тулубом кожен раз дивує яскравими іміджами.

У рекламній кампанії до Міжнародного жіночого дня компанія експериментувала з образами Фоксі. Аудиторія гідно оцінила такий креатив, що відбилося на збільшенні кількості чеків і товарообігу. В цілому ж запуск 3D-образу дає бренду неймовірні можливості для втілення найсміливіших ідей.

    Реклама на dsnews.ua