• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

"Друг Кремля" Хафтар знову пішов у наступ в Лівії

Реклама на dsnews.ua
Командувач Лівійської національної армією Халіфа Хафтар відновив наступ на півночі країни

Про це повідомляє Reuters з посиланням на очевидців і місцевих чиновників, інформує "ДС".

Так, війська Халіфи Хафтара зробили спробу відкрити новий фронт озброєного протистояння в місті Місурата, на півночі країни.

Громадське уточнює, що Місурата підтримує Уряд національної єдності (ПНІ) - міжнародно визнаний уряд Лівії, що базується в Тріполі. Зате Лівійська національна армія (ЛНА) не визнає уряд в Тріполі і з квітня 2019 веде з ним збройне протистояння.

Мисурат є третім за величиною містом Лівії після Тріполі і Бенгазі, де базується ЛНА.

Як повідомили обидві сторони, бої відбулися в місті Абугрейн на 120 кілометрів на схід від Місурати. За даними джерела Reuters серед Лівійської національної армії, вони втратили двох бійців, ще 8 отримали поранення. Про втрати серед військ уряду національної єдності не повідомлялося.

Крім того, Місія ООН в Лівії повідомила про ракетні удари по аеропорту Мітіга, що в Тріполі. За даними місії, в результаті запуску двох ракет були поранені двоє цивільних, а також пошкоджено ряд будівель і злітно-посадкова смуга. Там не назвали відповідальних за атаку.

Як відомо, у Лівії зараз двовладдя: там функціонують визнана у світі уряд національної згоди на чолі з прем'єром Файезом Сараджем зі штаб-квартирою в Тріполі і так зване східне уряд, який очолює Абдалла Абдуррахаман ат-Тані. Його підтримує командувач лівійської національної армією Халіфа Хафтар.

    Реклама на dsnews.ua