• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Друг України" Даля Грібаускайте може очолити Європейський рада

Реклама на dsnews.ua
Завершальна повноваження президента Литви Даля Грібаускайте виявилася в числі претендентів на пост голови Європейської ради замість екс-прем'єра Польщі Дональда Туска

В даний час вирішується також, хто очолить Єврокомісії (ЄК), Європейський Центробанк і зовнішньополітичне відомство ЄС, передає "ДС" з посиланням на ZN.UA.

Під час дискусій будуть оцінюватися і якості кандидатів, і держави їх походження

"У Грібаускайте великий європейський досвід - вона 10 років бере участь у зустрічах лідерів ЄС, до цього вона працювала єврокомісаром з бюджету і представляла Литву в Брюсселі в якості міністра фінансів. Литовський президент - найбільш різкий критик Росії серед керівників ЄС, як-то вона влучно назвала Росію "терористичною державою". Більшість європейських політиків розташовані до діалогу з Москвою. З іншого боку, якщо головою ЕК стане більш проросійський політик, то обидва лідери могли б урівноважувати один одного", - пише видання DELFI.

Грібаускайте відома в Брюсселі своєю прямолінійністю і різкої риторикою. Її прихильники можуть називати альтернативою непопулярним бюрократичним речей, але критики сумніваються, чи зможе вона погоджувати різні позиції у пошуках компромісу. Грібаускайте помітна в Європі як правоцентристський політик, хоча вона і не складається у об'єднує правих Європейської народної партії.

Крім Грібаускайте в числі кандидатів з регіону згадуються болгарський економіст Крісталіна Георгієва, словацький дипломат Марош Шефчович, екс-прем'єр Латвії Валдіс Домбровскіс.

Проте варто відзначити, що оскільки в ЄС дуже ретельно стежать за ґендерної складової, то, крім Грібаускайте і Георгієвої на важливі пости можуть претендувати політики з Данії Маргрет Вестагер і Хелле Торнінг-Шмітт, а також глава Міжнародного валютного фонду - француженка Крістін Лагард.

Завершальну каденцію президента Литви в нашій країні знають "як великого друга України" та одного з небагатьох європейських політиків, які не бояться називати Росію агресором і окупантом.

Нагадаємо, що переміг на виборах президента Литви Гітанас Науседа раніше заявив, що буде підтримувати подальші відносини з Україною.

    Реклама на dsnews.ua