• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Njet, spasibo. Італійський уряд не продовжить російську військову місію

По-перше, вона виявилася майже марна, а по-друге, ніхто до російських військових з проханням про допомогу більше не звертається
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Уряд Італії має намір вже найближчим часом відправити додому "російську гуманітарну місію", надіслану в країну нібито для боротьби проти коронавіруса. Місія, треба сказати, з самого початку виглядала дивно. А зараз (перед її відправкою додому) на світ випливають і нові цікаві деталі.

Нагадаю, що 22 березня МО РФ направило в Італії 15 (!) військово-транспортних літаків, навантаживши їх чим попало під виглядом гуманітарної допомоги. Було доставлено 20 автомобілів для аерозольної дезінфекції (по суті, поливних машин) і 104 людини персоналу, з них всього 35 медиків (і тільки двоє з них цивільні), 13 перекладачів і ціла компанія військових експертів з біологічної зброї та інформаційної війни.

Негайно по прибутті місія почала піарити Росію, "прийшла на допомогу Італії, кинутої ЄС", і пропонувати місцевим жителям сказати на камеру щось хороше про Росії за винагороду від 20 до 200 євро. Попутно, що залишився від цієї діяльності час, місія дезинфицировала будинку пристарілих.

Всього таким чином було продезнфіковано 90 будинків, а інтернет наповнений розповідями про російських рятувальників, переведеними навіть на арабську мову, в яких стверджувалося, що ті "зіграли основну роль в очищенні самого похмурого і летального фронту у війні з COVID", - це цитата з сайту "Супутник".

Але будинки престарілих, перебувають в Ломбардії і потребують дезінфекції, зрештою, зникли, а більше до російським військовим за допомогою ніхто не звертається. Також з'ясувалося, що ніякого плану дій та термінів перебування росіян у процесі їх запрошення прем'єром Джузеппе Конте обумовлено не було. Конті просто просив про допомогу всіх підряд, оскільки епідеміологічна обстановка в Італії в кінці березня і справді була вкрай складною. Крім того, військова місія Росії дуже дратує італійських партнерів по НАТО, не без підстави що бачать у ній шпигунів. Саме на невдоволення партнерів по НАТО і впирають перекладачі статті з La Repubblica з російського сайту "ИноСМИ.ги"хоч у самій статті акценти розставлено трохи інакше.

З тієї ж статті з'ясувалося, що влада провінції Апулія звернулися за допомогою до Московської патріархії, "з якою ми пов'язані через храму Миколи Чудотворця", - пояснив губернатор Мікеле Еміліано. РПЦ МП, за його словами, "щедро пожертвувала маски і захисні костюми". "Після цього, - продовжив Еміліано,- нам написав посол в Римі, пропонуючи послуги дезінфекторів, які присутні в Ломбардії. Ми його подякували, але нам вони не потрібні".

Ймовірно, зараз світ буде спостерігати цікаву боротьбу: російські пропагандисти, шпигуни і дезінфектори будуть намагатися затриматися в Італії хоча б до 9 травня, з тим, щоб саме 9-го проїхатися по Ломбардії прощально-переможним маршем, а італійці будуть намагатися відправити їх на батьківщину раніше.

Реклама на dsnews.ua

Дуже цікава і коментарі читачів "ИноСМИ.ги", звинувачують італійців у чорної невдячності. "Там реально криша поїхала. Антиросійська істерія досягла такого рівня, що половина населення віддає перевагу зрозуміло і по-старому здохнути, лише б не пускати до себе цих страшних руських - живе втілення хаосу і темної сторони сили... Ми спочатку дарма це вляпалися: те, що для нас допомогу людині, звичайна для нормальних людей, а там просто такого поняття немає. Якщо ціну не заявили втридорога, значить "підступно підповзають". Росії пора вже переходити на життя з сучасним реаліям і перестати лізти туди, де її не зрозуміють. Кожен раз, коли Росія комусь допомагає, їй потім за це рахунки і позови приходять",- пише один з коментаторів.

До речі, про рахунках. Хоча російська допомога і носила "умовно-гуманітарний характер, рахунок за неї, тим не менше, був виставлений. Президент комісії у закордонних справах Сенату Італії Віто Петрочелли отримав лист від голови комітету ГД РФ з міжнародних справ Леоніда Слуцького, датоване 27 квітня, із закликом натиснути на Брюссель і домогтися зняття антиросійських санкцій у зв'язку наданням Росією гуманітарної допомоги Італії для боротьби з коронавірусом. Про це пише італійське видання Linkiesta. "Нарешті Москва виставила рахунок, - іронізує з цього приводу автор статті, Нікола Біондо. - Що будуть робити Петрочелли і "Рух п'яти зірок" перед обличчям цього прохання? І перш за все, що буде робити прем'єр-міністр, який звернувся за допомогою безпосередньо до Путіна, не прояснивши ситуацію у всіх деталях?".

Справді, незручно вийшло.

І, нарешті, повернемося до Апулії, яка так вдало отримала допомогу від Московської патріархії. Там теж не обійшлося без цікавих подробиць. Як пише Disclose.tv, поставками "російської" допомоги в Італії займався швейцарський бізнесмен ліванського походження Абдалла Шатіла, причому допомога йшла з Швейцарії, а не Росії, і мала не російське, а китайське походження, про що свідчить маркування на коробках "Зроблено в Китаї для Швейцарії". Всього було поставлено 8 тонн вантажу: 300 тис. одноразових масок, 30 тис. одноразових медичних халатів. Щедро, що й казати. Особливо на тлі того, що Кремль явно не в змозі впоратися з епідемією COVID-19 усередині країни, де медики змушені обходитися буквально без нічого, багаторазово стираючи одноразові халати і маски, а темпи зараження перевалили за 10 тис. на добу.

"Варто відзначити одну специфічну деталь, - пише Disclose. - Губернатор Апулії запросив російську допомогу у Росії через Кирила саме з ініціативи останнього! Фактично пан Еміліано з 2000 року був у тісному контакті з РПЦ і особисто патріархом Кирилом. Під час його перебування в якості мера Барі, чиновник сприяв поверненню під контроль РПЦ православного храму, розташованого в регіоні. У 2017 році він взяв участь у передачі Росії мощей святителя Миколи. І коли Кирило попросив свого італійського друга про послугу, насправді це був не запит, а чітку вказівку, якого потрібно було беззастережно підкорятися".

"Дует РПЦ з МО РФ знову старанно працює над виконанням завдань, поставлених їх президентом, - продовжує Disclose. - У той же час північний регіон Італії Бергамо вже опрацьований! На щастя для італійського суспільства цей план опублікували ЗМІ країни. La Stampa розповіла про цю змову. Схоже, тепер настала черга Апулії - російські спецслужби, безсумнівно, відправляються на чергову спецоперацію. Однак на цей раз ініціатором і учасником гуманітарно-розвідувальної місії є Російська православна церква".

Але розголос навколо дивацтв "російської гуманітарної допомоги" виявилася надто гучною, і Еміліано не ризикнув кликати в Апулию ще і російських військових.

    Реклама на dsnews.ua