• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Однозначно тріумф": У Путіна не можуть вгамувати тріумфування за підсумками голосування за поправки

Реклама на dsnews.ua
У Кремлі назвали "тріумфальні" підсумки голосування за поправки до Конституції Російської Федерації

Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає "ДС" з посиланням на "Дощ".

"Однозначно вважають тріумфом. По суті, де-факто відбувся тріумфальний референдум про довіру президенту Володимиру Путіну. Легко прогнозувалася високий інтерес до теми поправок, але, звичайно, найвищу явку і найвищий рівень підтримки було спрогнозувати дуже складно", - сказав Пєсков.

У голосуванні брали участь 67,97% виборців, що можна порівняти з рекордною явкою на виборах президента в 2018 році - 67,54%. За поправки проголосували 77,92%, проти - 21,27%.

Для порівняння, в 2018 році за Володимира Путіна віддали голос 76,69% громадян. Його опоненти в цілому набрали 21,45%.

Нинішні результати голосування по Конституції також набагато перевершили підсумки плебісциту по Конституції 1993 року. Тоді явка склала 54,81%, "за" проголосували 58,43%. Противників було значно більше - 41,57%.

Нагадаємо, референдум тривав тиждень. На голосування винесли 37 поправок в російську конституцію. Одним з найбільш спірних був пункт, що стосувався зняття обмежень для чинного президента на участь у виборах. Цю поправку називають "обнуленням термінів Путіна".

Як зазначали російські ЗМІ, ще до початку голосування з'ясувалося, що мерія Москви розробляє спеціальний додаток, щоб контролювати явку працівників бюджетних установ за допомогою спеціального сервісу. Журналісти також розкрили схему, за якою людям пропонували за гроші голосувати з підставних сім-карт від особи московських пенсіонерів. Також виявилося, що проголосувати можна кілька разів: дистанційно і на ділянці. В результаті у важкодоступних та віддалених місцях Ямало-Ненецького автономного округу Росії явка на голосуванні за поправки до Конституції РФ перевищила 100%.

Пізніше з'явилася реклама, в якій мовець кіт Дональда Трампа збирається переїхати в Росію, тому що новий основний закон країни буде гарантувати захист прав тварин.

    Реклама на dsnews.ua