• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Безсумнівно тріумф": У Путіна не можуть вгамувати тріумфування за підсумками голосування за поправки

Реклама на dsnews.ua

У Кремлі назвали "тріумфальні" підсумки голосування за поправки до Конституції Російської Федерації

Про це заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає "ДС" з посиланням на "Дощ".

"Безсумнівно вважають тріумфом. По суті, де-факто відбувся тріумфальний референдум про довіру президенту Володимиру Путіну. Легко прогнозувався високий інтерес до теми поправок, але, звичайно, найвищу явку і найвищий рівень підтримки було спрогнозувати дуже складно", - сказав Пєсков.

У голосуванні брали участь 67,97% виборців, що можна порівняти з рекордною явкою на виборах президента в 2018 році - 67,54%. За поправки проголосували 77,92%, проти - 21,27%.

Для порівняння: у 2018 р. за Володимира Путіна віддали голос 76,69% громадян. Його опоненти в цілому набрали 21,45%.

Нинішні результати голосування по Конституції також набагато перевершили підсумки плебісциту по Конституції 1993 р. Тоді явка склала 54,81%, "за" проголосували 58,43%. Противників було значно більше - 41,57%.

Нагадаємо, референдум тривав тиждень. На голосування винесли 37 поправок у російську Конституцію. Одним з найбільш спірних був пункт, що стосувався зняття обмежень для чинного президента на участь у виборах. Цю поправку називають "обнуленням термінів Путіна".

Як зазначали російські ЗМІ, ще до початку голосування з'ясувалося, що мерія Москви розробляє спеціальний додаток, щоб контролювати явку працівників бюджетних установ за допомогою спеціального сервісу. Журналісти також розкрили схему, за якою людям пропонували за гроші голосувати з підставних сім-карт від осіб московських пенсіонерів. Також виявилося, що проголосувати можна кілька разів: дистанційно і на ділянці. В результаті у важкодоступних та віддалених місцях Ямало-Ненецького автономного округу Росії явка на голосуванні за поправки до Конституції РФ перевищила 100%.

Пізніше з'явилася реклама, в якій кіт Дональда Трампа збирається переїхати в Росію, тому що новий Основний Закон країни буде гарантувати захист прав тварин.

    Реклама на dsnews.ua