• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

170 російських бойовиків змогли втекти з Білорусі і вже воюють

Реклама на dsnews.ua

Близько 170 російських найманців з приватної військової компанії Вагнера, яких оголосили в розшук в Білорусі, вже виїхали звідти в третю країну

Про це заявив російський терорист Захар Прилепін, який воював на Донбасі та обіймав посаду заступника командира одного з батальйонів бойовиків "ДНР", інформує "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Було кілька груп, можна назвати їх ЧОПом, вони переправлялися транзитом через Білорусь в третю країну. Одна група, яка повинна була вилетіти останньої, була затримана білоруською владою. Ніякого відношення до Білорусії або діяльності там ці групи не мали, Білорусь була лише транзитним пунктом", — стверджує Прилєпін.

За його відомостями, решта 170 російських найманців давно покинули Білорусь, дісталися до пункту призначення і там виконують "завдання".

Як писала "ДС", 29 липня поблизу Мінська були затримані 33 бойовики російської приватної військової компанії "Вагнера". У білоруських правоохоронних органах заявили, що бійці ПВК прибутку для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії в країні. Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав ситуацію надзвичайною подією і зажадав від Росії пояснень. При цьому у Держдумі РФ вважають, що інцидент не вплине на відносини з Білоруссю.

Згодом з'ясувалося, що імена більшості з 33 затриманих у Білорусі бойовиків ПВК "Вагнер" в базі "Миротворець" – як учасників війни на Донбасі. Україна сподівається домовитися з Білоруссю про екстрадицію "вагнеровцев".

Представник Слідчого комітету Білорусі Олександр Агафонов заявив, що затримані в Білорусі найманці стверджували на допитах, що збиралися летіти до Венесуели, Сирію, Туреччину, а також на Кубу.

    Реклама на dsnews.ua