• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

27 країн-членів ЄС погодили запровадження COVID-паспортів: Reuters дізнався їх особливості

Країни Європейського Союзу 14 квітня офіційно домовилися про запровадження COVID-паспортів (або сертифікатів вакцинації) для подорожей, що стане кроком до відновлення туризму цього літа

Євросоюз
Євросоюз
Реклама на dsnews.ua

Про це Reuters повідомили два дипломатичні джерела, передає "ДС".

Сертифікати дозволять вакцинованим, тим, хто видужав від COVID-19, або людям із негативними результатами тестів на коронавірус легше подорожувати в межах ЄС, де обмеження пересування діють уже більше року.

27 країн-членів ЄС прийняли на себе зобов'язання підготуватися до запуску сертифікатів до літа 2021 року, говориться в документі, прийнятому представниками країн.

Європарламент іще повинен дати згоду на цю пропозицію і узгодити власну позицію щодо цих паспортів до кінця місяця. Остаточні переговори між законодавцями, представниками країн і виконавчим органом ЄС, як очікується, почнуться в травні.

Угода держав-членів ЄС включає положення проти дискримінації по відношенню до тих, хто не може або не бажає вакцинуватися. Тому замість вакцинації таким людям можна буде робити тести на коронавірус.

Хоча держави-члени планують визнавати тільки схвалені в ЄС вакцини, окремі країни можуть також видавати сертифікати, які включають російську вакцину "Супутник V" або китайську вакцину Sinovac, які дозволені тільки на їхній території.

Інші країни ЄС самостійно вирішуватимуть, чи приймати сертифікат з вакциною, що не схвалена регуляторними органами блоку.

Нагадаємо, раніше в США заявили, що не вводитимуть так звані паспорти вакцинації для тих, хто зробив щеплення від коронавірусу, і не будуть створювати відповідну національну базу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua