• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

300 тис., а не 1,5 млн: в Росії число вакцинованих "Супутником" завищили у п'ять разів

Реклама на dsnews.ua

Відкриті дані з регіонів Росії показують те, що число щеплених від коронавірусу вакциною російського виробництва "Супутник V" склало 300 тисяч. Центральна влада повідомляє про півтора мільйони вакцинованих

Увечері 10 січня в Російському фонді прямих інвестицій (РФПІ) відзвітували про понад 1,5 мільйона тих, хто отримав вакцину "Супутник V", передає "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

За 4 дні до цього той же орган повідомляв про більш ніж мільйон вакцинованих росіян, а 2 січня міністр охорони здоров'я Росії Михайло Мурашко — про 800 тисяч.

"Темпи вакцинації "Супутником" можуть вразити обивателя навіть на тлі цифр з безумовного лідера в цій галузі — Ізраїлю, якому вдалося прищепити вже п'яту частину населення країни і майже всіх громадян з груп ризику. На початку січня, якщо вірити даним федеральних чиновників, Росія вийшла на рівень близько 50 тисяч вакцинованих в день, через тиждень в країні прищеплювали 100-125 тисяч чоловік щодня ", — зазначено в матеріалі.

Регіональна влада називаює цифри менші на кілька порядків. Всього в 44 російських регіонах, які відзвітували про кількість щеплених станом на 9-11 січня, поки було вакциновано лише 111 тисяч осіб.

Аналітик Олександр Драган допускає, що влада може фальсифікувати цифри. За його оцінками, всього в країні на даний момент може бути щеплено однією або двома дозами "Супутника V" 250-300 тисяч осіб, тобто в 5-6 разів менше, ніж затверджується в заявах РФПИ і в офіційному Twitter-акаунті "Супутника" .

Як повідомляла "ДС", голова Національної медичної палати Сергій Кравченко заявив, що російську вакцину від коронавірусу "Супутник V" в Україні зареєструють навесні.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловився проти використання російської вакцини "Супутник V" на території України навіть у разі доказів її ефективності.

Заступник голови Харківської облдержадміністрації Тарас Пастух заявив, що співпраця з Росією, в тому числі і випуск російської вакцини від коронавірусу на заводі "Біолік" в Харкові, є неприпустимим.

    Реклама на dsnews.ua