• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Афганістан вперше за 20 років вступив в прямі переговори з "Талібаном"

Реклама на dsnews.ua

У суботу, 12 вересня, в Катарі почалися історичні переговори між талібами і політичним керівництвом Афганістану. Це перші майже за 20 років прямі переговори по врегулюванню ситуації в країні

Про це йдеться в повідомленні Associated Press, передає "ДС".

На церемонії відкриття зустрічі голова Вищої ради з національного примирення Абдулла Абдулла подякував талібам за участь в мирних переговорах і заявив, що сторони хочуть принести мир в Афганістан. Він також закликав до врегулювання вогню. За словами Абдулли, з лютого цього року в країні загинули 12 тисяч мирних жителів, 15 тисяч — отримали поранення.

Один із засновників "Талібану" мулла Абдул-Гані Барадар закликав не приносити іслам в жертву особистим інтересам. За словами лідера талібів, сторони повинні прийняти на переговорах релігійні положення. При цьому "Талібан" зобов'язався не приховувати на підконтрольних територіях терористів і провести переговори з урядом Афганістану.

Також на церемонії був присутній держсекретар США Майк Помпео. Він заявив, що переговори потребують багато важкої роботи і поступок. Глава Держдепу США висловив надію на збереження в суспільстві прав жінок. Відзначимо, що таліби виступають проти жіночої освіти і обмежують доступ дівчаток до шкіл.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в своєму Twitter заявив, що переговори, які розпочалися, є "найкращим шансом на мир".

Уряд Афганістану контролює столицю країни Кабул, центри провінцій і більшість районних центрів — це близько 30% території країни. В руках "Талібану" знаходяться близько 20% територій. За решту країни сторони ведуть суперечку.

Рух "Талібан" зародився в 1994 році. З 1996 по 2001 рік він правив Афганістаном. Офіційною релігією є ашарізм — один із напрямів сунітського ісламу. На підконтрольних територіях рух вводить норми шаріату і суворо контролює їх виконання.

Нагадаємо, в серпні на надзвичайних зборах старійшин племен в Афганістані прийняли рішення звільнити з в'язниць 400 прихильників радикального руху "Талібан" для того, щоб розблокувати внутрішньоафганські переговори.

    Реклама на dsnews.ua