• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Афганістану загрожує гуманітарна катастрофа, — Боррель

Афганістан, владу в якому захопив радикальний ісламістський рух "Талібан", знаходиться на межі соціально-економічного колапсу і гуманітарної катастрофи

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив верховний комісар Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель, передає "ДС" з посиланням на "Новий час".

"Афганістан переживає серйозну гуманітарну кризу, насувається соціально-економічний колапс, який буде небезпечний для афганців, регіону та міжнародної безпеки", — заявив Боррель.

За його словами, ціни на продовольство в Афганістані зросли більш ніж на 50% з моменту приходу до влади талібів в серпні, оскільки заморозка $9 млрд з активів Афганістану, що зберігаються в резервах іноземних центральних банків, і вивід доходів з-за кордону підсилюють інфляцію.

Боррель зазначив, що афганська банківська система в значній мірі паралізована, люди не можуть зняти гроші, а система охорони здоров'я країни, яка в значній мірі залежала від іноземної допомоги, близька до краху.

"Якщо ситуація збережеться, з наближенням зими це ризикує перетворитися на гуманітарну катастрофу", — заявив він, додавши, що це може викликати масову міграцію в сусідні держави.

Після приходу до влади талібів Європейський Союз збільшив свою гуманітарну допомогу Афганістану, проте припинив надавати допомогу, спрямовану на економічний розвиток.

Як писала "ДС", Міжнародний валютний фонд припинив взаємодію з Афганістаном до вирішення питання про визнання уряду радикального руху "Талібан".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua