• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Африка отримала 270 млн доз вакцин від коронавірусу, серед них Pfizer

Реклама на dsnews.ua

Африка отримала попередні 270 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу від різних виробників. Вони були доставлені Африканським союзом (АС) для поширення по всьому континенту

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса заявив, що дози будуть використані в цьому році, передає "ДС" із посиланням на ВВС.

Він зазначив: хоча це тільки частина з усіх обіцяних доз, навіть їх загальної кількості все ще недостатньо для вакцинації всього регіону з населенням у 1,3 млрд людей.

"У результаті наших зусиль ми отримали попередню кількість 270 мільйонів вакцин від трьох основних постачальників: Pfizer, AstraZeneca (через Інститут сироватки Індії) і Johnson & Johnson", — сказав лідер ПАР.

За його словами, не менше 50 мільйонів доз будуть доступні "на вирішальний період із квітня по червень 2021 року". Також регіон очікує близько 600 млн доз у межах глобальної ініціативи COVAX, спрямованої на забезпечення вакцинами країн із більш низьким рівнем доходів.

Хоча на сьогодні число інфікованих і рівень смертності порівняно нижчий на більшій частині Африки, в деяких регіонах кількість випадків захворювання знову зростає. Тривогу викликає і новий штам СOVID-19 у Південній Африці, який становить більшість нових заражень.

Рамафоса підкреслив, що офіційні особи стурбовані тим, що доз від COVAX, випущених у першій половині 2021 року, досить тільки для вакцинації медичних працівників. З населенням 1,3 мільярда осіб і тим, що кожному потрібно два щеплення, Африці потрібно близько 2,6 мільярда доз, щоби вакцинувати всіх жителів континенту.

На сьогодні в Африці зареєстровано понад 3 мільйони випадків коронавірусу і більш як 75,8 тисяч смертей від нього.

Нагадаємо, Україна досі не отримала жодної партії вакцини від коронавірусу. 30 грудня МОЗ уклало контракт про постачання в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Україна отримає першу партію вакцини протягом 30 днів після її реєстрації.

Відзначимо, що 12 січня бразильський Інститут Бутантан уточнив дані про ефективність вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac, яку хоче закупити Україна. За даними університету, загальна ефективність вакцини виявилася близько 50,4%.

    Реклама на dsnews.ua