• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Агітація угорського чиновника в Закарпатті: в Будапешті прокоментували

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ Угорщини наполягає, що державний секретар Угорщини з питань національної політики Янош Арпад Потапі під час візиту до Закарпатської області України не здійснював агітацію в рамках місцевих виборів

МЗС Угорщини оприлюднило заяву 21 жовтня, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Угорське зовнішньополітичне відомство вважає, що "візит державного секретаря на Закарпаття не можна вважати політичним втручанням, він виконав своє конституційне зобовʼязання" по підтримці угорської громади.

"Державний секретар відвідав Закарпаття не заради виборів, а в рамках своїх регулярних візитів. Уряд Угорщини підтримує економічний розвиток, розвиток шкіл та культурно-оздоровчі програми на Закарпатті, результати яких приносять користь не лише угорській громаді, а й усім жителям Закарпаття, незалежно від національності", — йдеться в заяві.

Як писала "ДС", громадянська мережа "ОПОРА" зафіксувала незаконну агітацію державного секретаря Угорщини з питань національної політики Яноша Арпада Потапі під час поїздки по Закарпатській області. Існують відеозаписи, де він на зустрічі з угорської громадою відкрито закликав голосувати за "КМКС "Партія угорців України". Згідно із законодавством України, іноземці не мають права брати участь в агітації на виборах.

Міністерство закордонних справ України заявило 20 жовтня, що неодноразово фіксувало ознаки політичної агітації державними службовцями Угорщини під час їх візитів до Закарпатської області. У відомстві закликали правоохоронні структури "дати свою оцінку" цим діям.

    Реклама на dsnews.ua