• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

AI визнала затриманого шамана, який йшов до Москви виганяти Путіна, політв'язнем

Реклама на dsnews.ua
Міжнародна організація Amnesty International визнала якутського шамана Олександра Габишева, що йшов до Москви "вигнати Путіна" і затриманого силовиками, в'язнем совісті

Про це заявила директор російського представництва Amnesty International Наталія Звягіна, яку цитує прес-служба організації., інформує "ДС".

За її словами, Габишев є "в'язнем совісті, позбавленим волі виключно за мирну реалізацію своїх прав на свободу вираження думок і зборів"."

Реакція російської влади виглядає просто абсурдом. Невже вони справді бояться його чаклунський сили? Як і всі громадяни країни, Олександр Габишев має право на вільне вираження своїх політичних поглядів і відправлення релігійних обрядів", - зазначила Звягіна.

Вона додала, що з початку свого ходи з Якутії до Москви Габишев не скоїв жодних злочинів.

Як повідомляла "ДС", затримали Олександра Габишева на кордоні Бурятії і Іркутської області. Він вже півроку йде в Москву "вигнати Путіна".

Нагадаємо, Олександр Габишев почав шлях до Москви півроку тому. На його шляху вже траплялися курйози і неприємні ситуації. Наприклад, 9 вересня він був в Улан-Уде, де правоохоронці затримали його прихильників, що спровокувало акції протесту з вимогою звільнити прихильників Габишева.Після вимоги активістів перейшли в політичну площину - вони вимагали повторних виборів мера міста.Із-за протестів в Бурятії під арешти відправили прихильників шамана Ігоря Коношанова і Петра Дондукова, блогера Дмитра Баірова, активіста Баїра Цыбикова і підозрюваного в нападі на силовика під час акції Дмитра Хараева.

    Реклама на dsnews.ua