• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Алієв дозволив Вірменії відстрочити передачу одного з районів Нагірного Карабаху

Реклама на dsnews.ua

Азербайджан дозволив вірменській стороні продовжити передачу району Кяльбаджар в Нагірному Карабасі до 25 листопада

Про це заявив помічник президента Азербайджану, завідувач відділом з питань зовнішньої політики Адміністрації президента Хікмет Гаджієв, передає "ДС" з посиланням на Azertag.

Він зазначив, що робота по виконанню спільної заяви, підписаної 10 листопада президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном і президентом Росії Володимиром Путіним, триває.

"Однією з вимог заяви є передача Кяльбаджара до 15 листопада. Однак вірменська сторона за посередництва Росії звернулася з приводу продовження цього терміну. Погодні умови викликають труднощі, в цьому напрямку існує всього лише одна дорога, щільність на дорозі збільшилася, що викликало труднощі. З огляду на це, Азербайджан проявив гуманізм і дав згоду на вихід розміщеного в Кяльбаджарі цивільного населення до 25 листопада. Всі зобов'язання залишаються в силі, немає необхідності в підписанні спеціальної заяви, пов'язаного з продовженням терміну", — підкреслив він.

Гаджієв додав, що передача Агдама повинна завершитися до 20 листопада, а Лачина — до 1 грудня.

Нагадаємо, 9 листопада Єреван, Баку і Москва уклали тристоронню угоду про припинення бойових дій на території Нагірного Карабаху. Це викликало хвилю протестів. Зокрема, в Єревані мітингувальники штурмували урядові будівлі і парламент.

10 листопада в Вірменію прибутку російські військовослужбовці підрозділів 15-ї миротворчої бригади.

Вірмени масово покидають Нагірний Карабах, спалюючи свої будинки.

    Реклама на dsnews.ua