• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

Алієв назвав спосіб вирішення конфлікту в Нагірному Карабасі

Реклама на dsnews.ua

Президент Азербайджану Ільхам Алієв закликав до розв'язання конфлікту в Нагірному Карабасі на основі відповідних резолюцій Організації Об'єднаних Націй

Про це азербайджанський лідер заявив в розмові з генеральним секретарем ООН Антоніу Гетеррішем, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Алієв підкреслив, що саме Вірменія порушує переговорний процес.

"Заява уряду Вірменії про те, що "Нагірний Карабах — це Вірменія" завдало серйозного удару по переговорах. Заклики до переговорів Азербайджану з Нагорним Карабахом є спробою змінити формат переговорів, що також є неприйнятним", — сказано в заяві.

Алієв заявив про необхідність керуватися нормами міжнародного права.

"Конфлікт має вирішуватися тільки в рамках міжнародного права і територіальної цілісності Азербайджану на основі відповідних резолюцій Ради безпеки ООН, які закликають до негайного, безумовного і повного виведення вірменських сил з окупованих територій", — підкреслив Алієв.

Як писала "ДС", 27 вересня після початку масштабних боїв в зоні карабаського конфлікту військовий стан і загальну мобілізацію були оголошені в Нагірному Карабасі та Вірменії. В Азербайджані, який назвав наступальну операцію по всій лінії фронту відповідною реакцією на обстріли своїх позицій, військовий стан і комендантська година вводяться з понеділка, 28 вересня.

Президент Нагірного Карабаху Араік Арутюнян визнав втрату деяких позицій в напрямку Талиша і на півдні невизнаної республіки. На тлі загострення конфлікту прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про необхідність обговорити питання визнання незалежності Нагірного Карабаху.

    Реклама на dsnews.ua