• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Алієв зажадав від Вірменії відшкодування збитків за час війни у Нагірному Карабасі

Реклама на dsnews.ua

Азербайджан буде вимагати від Вірменії відшкодування збитків, завданих у Джебраїльському і Кельбаджарському районах Нагорного Карабаху

Про це 16 листопада заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв, інформує "ДС".

"Це центр міста Джебраїл. Все зруйновано, жодної цілої будівлі не залишили, тільки військову частину відбудували. Іншу інфраструктуру, включно з житловими будинками, школами, громадськими будівлями, все буквально зруйнували. Вони за все відповідатимуть у міжнародних судах. Я ще раз кажу, сюди прибудуть міжнародні організації, експерти, буде прорахована завдана шкода за останні 30 років, будемо домагатись отримання компенсації", — сказав Алієв в ефірі державного телеканалу AzTV.

Також він зазначив, що Азербайджан домагатиметься у Вірменії відшкодування за руйнування, влаштовані вірменським населенням, що йде з Кельбаджарського району.

"Ворог, який сьогодні в Кельбаджарському районі вирубує дерева, руйнує школи, спалює будівлі, відповість і за це. Вони нищили все це, думаючи, що азербайджанське населення ніколи сюди не повернеться, але вони глибоко помилилися, ми повернулися на свою рідну землю і все знову відновимо", — заявив президент Азербайджану.

Зауважимо, що відповідно до тристоронньої угоди РФ, Азербайджану та Вірменії від 9 листопада, Кельбаджарський район мав бути переданий під контроль азербайджанській стороні до 15 листопада, потім термін передачі району був продовжений до 25 листопада.

Нагадаємо, премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян ввечері 9 листопада повідомив, що підписав з президентами Росії та Азербайджану документ про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі.

"Я ухвалив дуже і дуже важке рішення для себе і для всіх нас. Я підписав заяву з президентами Росії і Азербайджану про припинення карабаської війни о 01:00 (23.00 9 листопада за Києвом). Текст вже опублікованої заяви невимовно болючий для мене особисто і для нашого народу. Я ухвалив це рішення у результаті глибокого аналізу військової ситуації та оцінки людей, які найкраще її знають. Також засновано на переконанні, що це найкраще можливе рішення ситуації, що склалася. Про все це докладно розповім найближчими днями", — сказав Пашинян.

Своєю чергою президент Азербайджану Ільхам Алієв висловив надію, що "багаторічному протистоянню з Вірменією прийшов кінець". Водночас він заявив, що миротворчу місію в регіоні здійснюватимуть спільно військові з Росії та Туреччини.

Цьому рішенню передувало взяття Азербайджаном під контроль декількох населених пунктів у Нагірному Карабасі. Після заяви Пашиняна про припинення вогню в зоні карабаського конфлікту у Вірменії спалахнули масштабні акції протесту. Так, в Єревані протестувальники захопили парламент, а також увірвалися до будівлі уряду країни.

    Реклама на dsnews.ua