• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Американські ЗМІ назвали умову співпраці Байдена із Зеленським

Президент США Джо Байден буде контактувати з українським лідером Володимиром Зеленським тільки після того, як в Києві відмовляться від співпраці з олігархом Ігорем Коломойським, який є фігурантом кримінальної розслідування в США

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в редакційній статті впливового американського видання Washington Post, передає "ДС".

"Володимир Зеленський має однозначно порвати зі своїм давнім партнером олігархом Коломойським, телевізійна мережа якого зробила його президентом. Це є умовою подальшої співпраці з адміністрацією Байдена", — пише видання.

Газета, зокрема, зазначає, що досі не було телефонної розмови Байдена із Зеленським. Нова адміністрація США намагається спонукати Зеленського подолати ендемічну корупцію в Україні — те, що життєво важливо для стабілізації її економіки та збереження незалежності від Росії.

"Зеленський, колишній актор і політичний неофіт, був обраний в 2019 році, обіцяючи боротися з олігархами, брудними суддями і мафіозними мережами, які переслідували України з моменту отримання нею незалежності від Радянського Союзу. Але в минулому році він відступив, звільнивши реформаторів зі свого уряду і керівника Національного банку", — нагадують в Washington Post.

Видання зазначає, що відкат у реформах привів до зупинки фінансування з боку Міжнародного валютного фонду за кредитною угодою на $5 млрд, без якої Україна, можливо, не зможе здійснити виплати в цьому році. Це також стурбувало прихильників Києва в США, які залишаються найважливішим союзником України. Військова допомога США допомогла стримувати подальшу агресію проти України з боку Росії, яка анексувала Крим та досі контролює частину Сходу України.

"Адміністрація Байдена, який був рішучим прихильником незалежності України на посаді віцепрезидента, відновлює підтримку політики реформ. В телефонному дзвінку міністру закордонних справ Зеленського в минулому місяці державний секретар Ентоні Блінкен підкреслив важливість збереження в Україні прогресу в боротьбі з корупцією та впровадженні верховенства права і економічних реформ", — нагадує газета.

"Минулого тижня адміністрація ввела санкції проти Коломойського через корупцію, відправивши однозначний сигнал про свої очікування", — пишуть в Washington Post.

У виданні зазначають, що заходи, які здійснив український президент, недостатні.

"Офіс Зеленського опублікував заяву у відповідь на санкції США, в якому говориться, що "Україна вдячна всім своїм партнерам за підтримку" в "битві з олігархами". Але президент має проявити більшу відданість цій боротьбі. Йому слід наполягати на судовій реформі, відновити незалежність центрального банку і виключити будь-які кроки по ослабленню Національного антикорупційного бюро", — йдеться в статті.

"Він має однозначно порвати з Коломойським і підтримати проти нього кримінальне обвинувачення. Партнерство з адміністрацією Байдена може вирішальним чином сприяти Україні в спробі звільнитися від Росії і приєднатися до демократичного Заходу", — резюмують в Washington Post.

Як повідомляла «ДС», США ввели санкції проти українського бізнесмена Ігоря Коломойського і його сім'ї у зв'язку зі звинуваченнями в корупції.

В Офісі президента відреагували на рішення Держдепу США про введення санкцій проти бізнесмена, зазначивши, що Україна вдячна кожному партнеру за підтримку на шляху деолігархізації.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що представники України і США обговорювали можливість першої телефонної розмови Володимира Зеленського і Джозефа Байдена, проте поки невідомо, коли ця бесіда відбудеться.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua