• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Американські ЗМІ повідомили, хто може очолити Афганістан

Новим лідером Афганістану може стати мулла Абдул Гані Барадар, який є одним із засновників руху "Талібан"

Абдул Гані Барадар
Абдул Гані Барадар / sentinelassam.com
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі американського видання The Washington Post, передає "ДС".

Видання повідомляє, що Барадар повернувся в Афганістан, вже маючи значний політичний вплив, сформований упродовж свого вигнання. Колишній німецький дипломат і аналітик Томас Руттіг заявив, що на користь лідера Барадара може зіграти його досвід перебування в пакистанській в'язниці.

За його словами, роки, проведені Барадаром в пакистанській в'язниці, підвищили його політичну легітимність. Він зазначив, що Барадар виявився більш впливовим, ніж очікувалося, і "розвинув і продемонстрував політичне розуміння".

"Я б сказав, що він щось на зразок противаги більш войовничим людям в русі "Талібан". І добре, що є така людина", — сказав Руттіг.

Крім того, саме Барадар очолював делегацію "Талібану" в ході переговорів з американською владою в Досі в 2020 році.

Слід додати, що мулла Абдул Гані Барадар був заступником засновника "Талібану" мулли Омара, який керував Афганістаном 1996 по 2001 рік. З 2010 по 2018 роки Барадар перебував у в'язниці в Пакистані. Зараз він є головою політичної офісу "Талібану".

Нагадаємо, президент Афганістану Ашраф Гані покинув країну після того, як таліби без бою увійшли в Кабул. Наступ бойовиків посилився, коли війська США і НАТО почали завершувати виведення військ з Афганістану. ЗМІ раніше повідомляли, що Гані разом з сім'єю вилетів в Таджикистан, проте пізніше стало відомо, що він знаходиться в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Представник політичного офісу ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм 15 серпня заявив про "завершення війни" в Афганістані, запевнивши, що жодна дипломатична організація не зазнала нападів.

Віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех прийняв на себе обов'язки президента країни і закликав співгромадян до опору бойовикам.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua