• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Арешт Навального: Європарламент закликає "вдарити" по Росії новими санкціями та зупинити "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

Європейський парламент проголосував за резолюцію, в якій закликав до посилення санкцій та інших обмежувальних заходів у зв'язку з арештом російського опозиціонера Олексія Навального

Про це йдеться у повідомленні "Європейської правди", передає "ДС".

Резолюцію, яка не є юридично зобов’язуючою, підтримав 581 євродепутат, 50 проголосували проти і 44 утрималися.

У документі євродепутати найрішучішим чином засуджують поведінку Російської Федерації", яку вони вважають невідповідною для члена Ради Європи та ОБСЄ.

Тому вони закликають Раду Європи і ОБСЄ вжити відповідних заходів для оцінки порушень зобовʼязань, взятих на себе Російською Федерацією.

В окремому пункті резолюції європарламентарі закликають Комітет міністрів і держави-члени Ради Європи використати повноваження, закріплені в статті 46 (4) Європейської конвенції з прав людини, щоб розпочати процедуру покарання проти Росії в Європейському суді з прав людини. 

Варто підкреслити, що мова йде про виключну процедуру покарання країни-члена Ради Європи, яка не виконує рішення ЄСПЛ. Донині таку процедуру порушували тільки один раз проти Азербайджану, і вона не завершена. Процедура покарання може призвести до припинення прав держави в Раді Європи.

Крім того, Євродепутати також закликають ЄС і його держави-члени критично переглянути співпрацю з Росією на різних зовнішньополітичних платформах. Зокрема, вони вимагають негайно припинити будівництво газопроводу "Північний потік-2".

В окремому пункті міститься заклик депутатів до Ради ЄС ввести санкції проти російських олігархів, повʼязаних з режимом, і членів найближчого оточення президента РФ Владіміра Путіна, а також проти російських пропагандистів, які володіють активами в ЄС і користуються свободою пересування там.

Європарламент також просить суттєво посилити обмежувальні заходи ЄС щодо Росії, в тому числі шляхом накладення санкцій на фізичних та юридичних осіб, які брали участь у прийнятті рішення про арешт та увʼязнення Навального.

Відзначимо, Європарламент приймав три резолюції із закликом зупинити будівництво російського магістрального газопроводу "Північний потік-2". Так, в грудні 2018 року депутати ЄП прийняли резолюцію, в якій зазначено, що газопровід є політичним проєктом і несе загрозу енергетичній безпеці Європи. У документі також наголошується, що Україна відіграє ключову роль в європейській мережі енергопостачання.

У березні 2019 року було прийнято резолюцію, в якій євродепутати закликали зупинити будівництво "Північного потоку-2", оскільки реалізація проєкту посилить залежність Європи від Росії, "несе загрозу внутрішнього ринку ЄС і не відповідає стратегічним інтересам ЄС в сфері енергетичної політики".

У вересні 2020 року Європейський парламент затвердив резолюцію із закликом зупинити будівництво "Північного потоку-2" у звʼязку з отруєнням опозиціонера Олексія Навального.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Ангела Меркель на пресконференції в Берліні 21 січня зажадала звільнити російського опозиціонера Олексія Навального, якого після прибуття з ФРН до РФ заарештували в Москві.

    Реклама на dsnews.ua