• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Заарештованого члена президії Координаційної ради насильно видворили з Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Член президії Координаційної ради Ольга Ковалькова заявила, що не планувала їхати з Білорусі. Вночі її вивезли з ІТТ на Окрестина, де вона відбувала адміністративний арешт, і відвезли на прикордонний пункт "Брузги"

Про це вона розповіла на пресконференції в Польщі, передає "ДС" з посиланням на tut.by.

Ольга Ковалькова сказала, що її вивезли з країни так само, як раніше вивезли Світлану Тихановську.

- Я не планувала і не збиралася їхати з Білорусі та скоро я туди повернуся, — заявила Ольга Ковалькова.

За її словами, коли вона перебувала на Окрестина, до неї прийшли представники влади і сказали, що якщо вона не поїде, то не вийде дуже довго.

- Вони приїхали в ізолятор, посадили в свою машину, наділи капюшон, дали маску, поклали на заднє сидіння і вивезли. Я не знала, куди ми їдемо, приїхали на перехід "Брузги". (...) Я пройшла кордон, вони перевезли мої речі, хотіли підвезти. Але їхав автобус на Варшаву, і польські прикордонники попросили польського водія, щоб мене підвезли. Мене впізнав водій, він стежить за новинами, і сказав, що радий, що я на волі. У мене при собі не було телефону, була тільки візитка польського посла Артура Михальського. Я йому подзвонила, і він сприяв моєму приїзду до Варшави, — розповіла Ковалькова.

А ось як прокоментував від'їзд Ковалькової прикордонний комітет Білорусі:

"5 вересня близько другої години ночі вона прибула в пішому порядку в пункт пропуску "Брузги", пройшла прикордонний контроль, після чого дочекалася найближчого рейсового автобуса сполученням "Гродно-Варшава" і проїхала на територію Польщі", — сказано в повідомленні.

Ситуацію з політиком також прокоментувало МВС. Члена президії Координаційної ради Ольгу Ковалькову відпустили з ЦІП на Окрестина за станом здоров'я, вона заявила про необхідність пройти лікування, повідомили у відомстві.

Нагадаємо, 25 серпня суд в Мінську відправив під адміністративний арешт на 10 діб довірену особу екскандидата в президенти Білорусі Світлани Тихановської і члена Координаційної ради опозиції Ольгу Ковалькову.

    Реклама на dsnews.ua