• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Армія Латвії несподівано розпочала навчання біля кордону з Білоруссю

Армія Латвії розпочала раніше не оголошені навчання неподалік кордону з Білоруссю за участю чотирьох бригад

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила представник Національних збройних сил Сандра Брале, повідомляє "ДС" з посиланням на Delfi.

Навчання The Decisive Point триватимуть до 12 грудня. Метою навчань є перевірка спільного співробітництва, структур команд, логістики, мобільності та процедур ухвалення рішень.

Держави-члени ОБСЄ, в тому числі Росія і Білорусь, обізнані про навчання. Брале не уточнила точну кількість військових, що беруть участь у навчаннях. Тим часом міністр оборони Артіс Пабрікс заявив, що у навчаннях беруть участь приблизно 3000 осіб.

Пабрикс також опосередковано підтвердив, що навчання пов'язані із кризою на кордоні Латвії, Литви та Польщі з Білоруссю.

"Я просив оголосити про початок військових навчань у Латгалі, щоб і наші білоруські колеги, якщо їх можна так називати, знали, що це не просто так", — сказав він.

Нагадаємо, на білорусько-польському кордоні вже протягом тижня розгортається штучна міграційна криза. Тисячі мігрантів із Близького Сходу, заохочені режимом Лукашенка, намагаються прорватися на територію Польщі.

У ніч проти 13 листопада білоруські військові допомагали мігрантам прорвати огорожу на кордоні з Польщею за допомогою службового автомобіля, сльозогінного газу та лазерів, отриманих від силовиків. Крім того, на кордоні з Польщею помітили озброєних білоруських силовиків.

14 листопада Прикордонна служба Польщі повідомила, що білоруські силовики готують мігрантів до прориву кордону із Польщею. Їм видають інструкції та газ, готують телетрансляцію.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua