• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Австралійців, люблять поговорити по телефону в авто, будуть обчислювати за допомогою камер

Реклама на dsnews.ua
В штаті Новий Південний Уельс (Австралія) вводиться система обчислення автолюбителів, які спілкуються за кермом по телефону

Про це повідомили на сайті Центру дорожньої безпеки ша, інформує "ДС".

Reuters уточнює, що мета програми - скоротити кількість смертельних ДТП протягом року на третину. За офіційними даними, в 2019 році в штаті вже загинули 329 осіб, а в 2018 році.

Громадське уточнює, що система складається з фіксованих і мобільних камер спостереження, які будуть працювати цілодобово незалежно від погодних умов. Вони будуть фіксувати зображення переднього вікна всіх автомобілів, що проїжджають повз. Для розпізнавання водіїв з телефоном испотатльзуется технологія штучного інтелекту.

Протягом перших трьох місяців дії програми водіям-порушникам будуть відправляти листи з попередженнями. Після цього їх будуть штрафувати на 344 австралійських долара або 457 австралійських доларів, якщо порушення сталося біля школи.

Водії також будуть отримувати штрафні бали, кількість яких визначає, чи є у правоохоронців підстави позбавляти кого водійських прав.

Пілотна версія системи по розпізнаванню водіїв-порушників діяла з січня по червень 2019 року. Тоді вона зафіксувала понад 100 000 водіїв, які користувалися телефоном під час водіння.

Аналогічна система діє з жовтня цього року в Нідерландах, де водіїв за незаконне використання мобільних телефонів за кермом штрафують на 240 євро.

    Реклама на dsnews.ua