• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Австрія може припинити платежі "Газпрому"

Австрійська нафтогазова група OMV попередила, що рішення європейського суду може призупинити її платежі "Газпрому", що призведе до припинення постачання

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Bloomberg, передає "ДС".

Попередження пов'язане з "рішенням іноземного суду, отриманим великою європейською енергетичною компанією", назва якої не розкривається.

"Якщо австрійські суди виконано це рішення, що може призвести до припинення виплат OMV, і ймовірно, що "Газпром експорт" припинить постачання газу", — йдеться у повідомленні.

В OMV заявили, що не знають, чи може статися така подія і коли це станеться.

"Газпром" забезпечив понад 80% австрійського імпорту за останні сім місяців у рамках довгострокового контракту, розрахованого до 2040 року.

OMV заявила, що зможе постачати своїм контрактним клієнтам газ із альтернативних джерел, оскільки вона диверсифікувала свою базу постачання коштом інших джерел, таких як Норвегія, а також зрідженого природного газу (ЗПГ) зі світового ринку.

Австрійський енергетичний регулятор E-Control заявив, що можливість призупинення експорту "Газпрому" було враховано у сценаріях постачання взимку 2024/25 року та взимку 2025/26 року.

Альтернативні маршрути імпорту доступні через Італію та Німеччину, і комунальні підприємства вжили запобіжних заходів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua