• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Австрія за прикладом Словаччини почала тестування населення на COVID-19 (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

В Австрії сьогодні, 4 грудня, розпочалося масове добровільне тестування на коронавірус у федеральних землях Відень, Тіроль та Форарльберг. Воно є безкоштовним

У тестуванні можуть взяти участь жителі країни віком від шести років, передає "ДС" з посиланням на DW

За даними місцевих ЗМІ, у Відні перед центрами, де роблять тестування, у пʼятницю вранці вишикувалися черги людей. У решті регіонів Австрії масове тестування має початися найближчими днями. 

Як зазначається, уряд Австрії взяв за приклад досвід Словаччини і запровадив це тестування, щоб обстежити мільйони жителів і, зокрема, виявити безсимптомних інфікованих коронавірусом людей для розірвання ланцюгів заражень перед святкуванням Різдва у сімейному колі.

Так, для проходження тестування спершу необхідно зареєструватися на спеціальному інтернет-порталі. При цьому 3 грудня вже було майже 100 тисяч реєстрацій, інформує Reuters.

Далі у спеціальних центрах зареєстрованим особам роблять швидкі тести на антиген — беруть мазок з носа або горла. Зазначається, що результат можна отримати на сайті за кілька хвилин.

Якщо результат тесту виявляється позитивним, тоді проводять ПЛР-тест, бо тести на антиген вважаються менш надійними, а іноді можуть показувати хибні позитивні результати. Ті, хто таки отримає позитивний результат ПЛР-тесту, повинні будуть негайно піти на карантин вдома. Зазначається, що уряд Австрії планує повторити ці тести в січні. Всього в Австрії проживає близько 8,9 мільйона людей.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що в Україні не планується проведення масового тестування на коронавірус, однак буде збільшена щоденна кількість тестів.

Як повідомляла "ДС", 31 жовтня та 1 листопада у Словаччині понад 3 млн осіб пройшли тестування на коронавірус .Позитивним виявився приблизно 1% всіх тестів. Однак повторне тестування відклали на невизначений термін.

    Реклама на dsnews.ua