• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Азербайджан і Вірменія обмінялися звинуваченнями про порушення нового перемир'я

Реклама на dsnews.ua

Вірменія та Азербайджан звинуватили одне одного в порушенні перемир’я, яке було досягнено за посередництва США

Гуманітарне припинення вогню мало почати діяти сьогодні, 26 жовтня, о 08.00 за місцевим часом (06:00 за Києвом), інформує "ДС". 

З відповідними заявами про зрив перемирʼя синхронно виступили офіційні органи обох країн вранці 26 жовтня.

"Грубе порушення гуманітарного перемир’я Вірменією. Місто Тертер та прилеглі села опинилися під артилерійським обстрілом вірменських збройних сил, починаючи з 8:05 26 жовтня", — повідомило Міністерство закордонних справ Азербайджану. 

У Вірменії спершу заявили, що звинувачення Азербайджану зʼявились ще до початку дії перемирʼя та що вони не відповідають дійсності.

"Після досягнення угоди в США про гуманітарне перемир’я, що мало набути чинності 26 жовтня о 8 годині ранку, Міноборони Азербайджану поспішило звинуватити Вірменію у порушенні режиму припинення вогню ще до офіційного його початку. Потім вони видалили пост", — написала прессекретар міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян.

Вона також навела повідомлення Міноборони невизнаного Нагірного Карабаху (Арцаху) про те, що вони нібито "суворо дотримуються" досягнених домовленостей та заяви Азербайджану можуть свідчити про підготовку до нових провокацій. 

Невдовзі після цього речниця написала, що військові Азербайджану о 8:45 (06:45 за Києвом) почали артобстріл позицій армії Нагірного Карабаху у північно-східному напрямку.

Напередодні ввечері Держдеп США повідомив, що між Азербайджаном і Вірменією було досягнуто домовленостей про припинення вогню в зоні карабаського конфлікту, який розпочався із новою силою 27 вересня. Водночас слід зазначити, що це вже третє перемирʼя, про яке домовляються сторони.

    Реклама на dsnews.ua