• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Бандити і іноземні агенти": в Білорусі ліквідують десятки неурядових організацій

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко дав вказівку міністерству юстиції ліквідувати близько 50 громадських організацій, незалежних від уряду країни

Реклама на dsnews.ua

Десятки громадських організації за кілька останніх днів опинилися у процесі примусової ліквідації, а судові слухання про ліквідацію ще інших мають відбутися ближчим часом, передає "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

У першу чергу, йдеться про організації, які підтримують громадянське суспільство, європейське спрямування Білорусі, надають правову інформацію і юридичну допомогу, займаються правозахисною, екологічною й природоохоронною діяльністю, виступають за свободу слова чи є об’єднаннями журналістів і письменників (такими, як Білоруська асоціація журналістів чи Білоруський ПЕН-центр), займаються культурною освітою й розвитком, захищають права інвалідів, працюють задля захисту й розвитку білоруської мови, чи й навіть об’єднують любителів тварин. Але всі вони незалежні від нинішньої влади.

Попереднього дня, 22 липня, Олександр Лукашенко на зустрічі з керівництвом Ради міністрів Білорусі торкнувся питання громадянського суспільства. За його словами, в "невеликій країні" Білорусі понастворювали під дві тисячі недержавних і некомерційних організацій – "бандитів і іноземних агентів".

Нині, за словами Лукашенка, у владі "озирнулися: та це ж шкода для держави!". Тому, сказав він, "іде зачистка", бо, мовляв, у тих організаціях "уже працюють тисячі людей, наші люди, і в основному з вивернутими, промитими за чужі гроші мізками".

Нагадаємо, протягом попередніх двох тижнів у білоруських ЗМІ та їхніх співробітників провели понад 60 обшуків.

Крім того, 18 липня стало відомо про повторне затримання головного редактора опозиційної газети "Наша Ніва" Єгора Мартиновича, а журналістів білоруського опозиційного видання TUT.BY ще на два місяці залишили в СІЗО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua