• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

БАНКИ РОСІЇ ВІДКЛЮЧАЮТЬ ВІД SWIFT, — ОФІЦІЙНО

ЄС, Франція, Німеччина, Італія, Британія, Канада та США оголосили про новий набір санкцій проти Росії, який включає відключення від платіжної системи SWIFT, блокування міжнародних активів Центробанку РФ та заборону продажу "золотих паспортів" заможним росіянам

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у спільній заяві Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великобританії, Канади та США, опублікованій на сайті Єврокомісії, передає "ДС".

"У міру того, як російські сили розв'язують свої атаки на Київ та інші українські міста, ми сповнені рішучості продовжувати покладати на Росію витрати, які ще більше ізолюють Росію від міжнародної фінансової системи та наших економік. Ми реалізуємо ці заходи найближчими днями", - йдеться у заяві

Зокрема, західні країни зобов'язуються вжити таких заходів:

  • виключити окремі російські банки із системи обміну повідомленнями SWIFT. Це забезпечить відключення цих банків від міжнародної фінансової системи та завдасть шкоди їхній здатності працювати у глобальному масштабі.
  • запровадити обмежувальні заходи, які не дозволять Центральному банку Росії використовувати свої міжнародні резерви в такий спосіб, щоб підірвати вплив наших санкцій.
  • діяти проти громадян та організацій, які сприяють війні в Україні та шкідливій діяльності російського уряду. Зокрема, країни зобов'язуються вжити заходів щодо обмеження продажу громадянства — так званих "золотих паспортів", які дозволяють заможним росіянам, пов'язаним з російським урядом, ставати громадянами цих країн і отримувати доступ до їхніх фінансових систем.
  • створити цього тижня трансатлантичну оперативну групу, яка забезпечить ефективне застосування фінансових санкцій шляхом виявлення та заморожування активів осіб, що підпадають під санкції, та компаній, що перебувають у межах їх юрисдикції.
  • активізувати чи координувати дії проти дезінформації та інших форм гібридної війни

"Ми підтримуємо український народ цієї темної години. Навіть крім заходів, про які ми оголошуємо сьогодні, ми готові вжити додаткових заходів, щоб притягнути Росію до відповідальності за її напад на Україну", - йдеться у заяві.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн також заявила, що Єврокомісія буде активно працювати над тим, щоб "заборонити російським олігархам використовувати свої фінансові активи на європейських ринках".

"Путін хотів знищити Україну. Але те, що він робить, по суті, руйнує майбутнє власної країни", - резюмувала президент Європейської комісії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua