• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

"Батько народу": парламент Чечні дав Кадирову новий титул

Парламент російського регіону Чечня схвалив нову назву для посади голови регіону

Рамзан Кадиров
Рамзан Кадиров
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Радіо Свобода", передає "ДС".

Як зазначається, парламент Чечні одноголосно затвердив поправки до республіканської конституції, згідно з якими, зокрема, встановлюється посада голови регіону чеченською мовою – "Мехк-Да". Дослівно це – "батько краю", але використовується у значенні "батько народу".

Поправки запропонував голова місцевого парламенту Магомед Даудов. Після того, як на одну з них, яка наділяє Рамзана Кадирова титулом "батько народу", звернули увагу ЗМІ, депутат Держдуми Росії від Чечні Адам Делімханов заявив, що "Мехк-Да" перекладається з чеченської на російську як "вища посадова особа республіки".

"Поняття "Мехк-Да" повністю передає роль голови Чечні як захисника релігії, народу, його інтересів, культури, історії, традицій і звичаїв", – прокоментував Делімханов.

Рамзан Кадиров очолює Чечню з 2007 року. Правозахисники неодноразово звинувачували його у порушеннях прав людини, а також у викраденнях і вбивствах своїх критиків. Проти голови Чечні запровадили санкції ЄС, США і низка інших країн.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Кадиров став одним з головних пропагандистів війни. Він регулярно звітує про відправку найманців на фронт, а також погрожує розправою найвищим посадовим особам України.

Як писала "ДС", Рамзан Кадиров обрушився на країни Заходу за те, що вони не допомагали цій кавказькій республіці у боротьбі за незалежність проти Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua