• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Батюшка ні при чому: Стало відомо, чому впав російський супутник

Реклама на dsnews.ua
Ймовірною причиною падіння російської ракети "Союз 2.1 б" стала помилка в польотному завданні, яка призвела до невірної орієнтації

Про це повідомило джерело в ракетно-космічній галузі Росії, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

З-за цього розгінний блок "Фрегат" після відділення від "Союзу" замість розгону загальмував і зійшов з орбіти. Такі дані фахівці на Землі отримали, проаналізувавши отриману з розгінного блоку інформацію.

"Аналіз телеметричної інформації підтвердив попередні висновки про те, що розгінний блок "Фрегат" виконав перший маневр для довыведения на орбіту в неправильній орієнтації. В результаті маневр вийшов не розгінним, а гальмівним - і замість виходу на перехідну орбіту, розгінний блок разом з корисним навантаженням попрямував до Землі і затонув в Атлантичному океані", - сказав співрозмовник агентства.

Він пояснив, що неправильна орієнтація розгінного блоку стала наслідком помилки в польотному завданні.

"Неправильна орієнтація при маневрі сталася через помилки в польотному завданні для системи управління розгінного блоку. У підсумку перед маневром "Фрегат" почав розворот в неоптимальному напрямку і не встиг його закінчити до включення рухової установки", - сказав він.

Тим часом сформована держкомісією аварійна комісія продовжує з'ясовувати, на якому етапі була допущена помилка.

"Комісії належить з'ясувати, на якому етапі була допущена помилка в польотному завданні - на етапі видачі вихідних даних або на етапі складання польотного завдання", - сказав джерело.

Нагадаємо, 28 листопада ракета-носій "Союз-2" з 19 супутниками стартувала з космодрому "Східний" в Амурській області Росії. Крім гідрометеорологічного супутника "Метеор-М", з яким зник зв'язок, на орбіту відправили один студентський апарат і 17 іноземних наносупутників. "Метеор-М" так і не вийшов на цільову орбіту, а розбився.

Джерело росСМИ розповів, що наступний запуск з космодрому Східний, запланований на 22 грудня, може бути перенесена на наступний рік.

Священик Російської православної церкви, який освячував супутник "Метеор-М", що впав в океан, заявив, що винен в події ПП

    Реклама на dsnews.ua