• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Байден більше не вважає Афганістан "інкубатором тероризму"

Президент США Джо Байден заявив, що Афганістан, який тепер контролюється радикальним рухом "Талібан", більше не є "інкубатором тероризму". За його словами, наявна більш серйозна терористична загроза з Сирії та Східної Африки

Джо Байден
Джо Байден / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Байден розповів в інтервʼю ABC News, передає "ДС".

Байден зазначив, що Афганістан — це "не той інкубатор екстремізму, яким він був до терактів 11 вересня".

"Аль -Каїда, ІДІЛ, вони метастазували. Існує значно більша загроза для США з боку Сирії. З боку Східної Африки існує значно більша загроза", — сказав Байден, заявивши, що США зберігають здатність усунути ці загрози, не маючи військової присутності на місцях.

"У мого батька був вислів — якщо для вас все однаково важливо, то для вас нічого не важливо. Ми повинні зосередитися на тому, де загроза найбільша", — додав він.

Також Байден заявив, що військові США залишатимуться в Афганістані, доки з цієї країни не будуть евакуйовані всі американці: у разі потреби навіть після 31 серпня — дати остаточного виведення військ із країни. Водночас він додав, що евакуюють стільки афганців, скільки зможуть. 

Нагадаємо, радикальний ісламістський рух "Талібан" у День незалежності Афганістану оголосив про створення нової держави на підконтрольній їй території – Ісламського Емірату Афганістан.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua