• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Байден і Шольц зустрілись в Білому домі: домивилися продовжувати підтримку України

Президент США Джо Байден і канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрілися в п'ятницю, 3 березня, в Білому домі, де обидва лідери високо оцінили підтримку України

Джо Байден і Олаф Шольц
Джо Байден і Олаф Шольц
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні CNN, передає "ДС".

"Ви активізувалися і надали критично важливу військову підтримку, і ви знаєте, я б сказав, що крім вашої військової підтримки, моральна підтримка, яку ви надали українцям, була глибокою. І ви стали рушієм історичних змін у себе вдома — збільшення витрат на оборону і диверсифікація від російських джерел енергії — я знаю, що це було нелегко, дуже важко для вас", — сказав Байден, зазначивши, що вони рухалися "пліч-о-пліч" у підтримці Києва.

Шольц заявив, що Німеччина буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

"Це дуже, дуже важливий рік через дуже небезпечну загрозу миру, яка походить від вторгнення Росії в Україну, і дуже важливо, що ми діяли разом, що ми організувалися і зробили все можливе, щоб ми могли надавати необхідну підтримку Україні протягом усього цього часу", — сказав Шольц.

На початку цього року Німеччина і США не могли дійти згоди щодо відправки танків в Україну, але обидві країни зрештою оголосили про плани відправити важку техніку після інтенсивного тиску на Берлін і тривалої дипломатії між Берліном, Вашингтоном та іншими європейськими союзниками.

Нагадаємо, США офіційно оголосили про новий пакет військової допомоги Україні у розмірі 400 млн доларів, до якого увійдуть боєприпаси до HIMARS, гаубиць і Bradley та інше обладнання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua