• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Байден і Сі Цзіньпін поспілкувалися телефоном вперше за сім місяців: що обговорювали

Президент Джо Байден поспілкувався з китайським лідером Сі Цзіньпіном під час першого телефонного дзвінка протягом останніх семи місяців

Президент Джо Байден поспілкувався з китайським лідером Сі Цзіньпіном
Президент Джо Байден поспілкувався з китайським лідером Сі Цзіньпіном
Реклама на dsnews.ua

Політики мали "широку стратегічну дискусію", в якій обговорили сфери, де їхні інтереси збігаються, а також ті, де інтереси та цінності двох країн розходяться, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Це була друга телефонна розмова між Байденом і Сі Цзіньпіном від того моменту, як президент президент США вступив на посаду у січні.

Як повідомили в Білому домі, Джо Байден дав зрозуміти, що США зацікавлені у відповідальній конкуренції між державами і в тому, щоб "конкуренція не перетворилася на конфлікт".

За інформацією китайських ЗМІ, Сі Цзіньпін сказав Байдену, що політика США спричинила "серйозні труднощі", і належне вибудовування відносин "має вирішальне значення для майбутнього та долі світу".

"Китайсько-американське протистояння принесе катастрофу як обом країнам, так і світу", — додав лідер Китаю.

Сі Цзіньпін також висловив думку, що обидві сторони повинні продовжувати діалог щодо зміни клімату, запобігання пандемії та відновлення світової економіки. Однак, посилаючись на чутливість Китаю до втручання у його внутрішні справи, він підкреслив, що країни повинні "поважати відмінності".

Відносини Китаю та Сполучених Штатів були напруженими протягом років, зокрема через питання торгівлі, кібербезпеки та прав людини.

Як писала "ДС", наприкінці серпня Джо Байден заявляв, що влада Китаю зобов'язана сприяти об'єктивному розслідуванню та надати усю необхідну інформацію про походження коронавірусу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua