• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Байден звинуватив РФ і Китай у руйнуванні міжнародної морської безпеки

Дії Росії та Китаю є руйнівними для норм міжнародної морської безпеки, яка створювалася і зміцнювалася протягом десятиліть

Джо Байден
Джо Байден
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент США Джо Байден під час виступу в Академії берегової охорони, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Протягом десятиліть США забезпечували міжнародну морську безпеку. Ми та наші партнери тримали морські шляхи відкритими і безпечними", — сказав Байден.

Президент США підкреслив, що чіткі правила судноплавства і поведінки дозволяють мирно користуватися природними щедротами морів і океанів. Протягом десятиліть ці правила підтримували глобальну економіку.

"Але ми все частіше бачимо, що ці правила ставляться під сумнів як швидким розвитком технологій, так і руйнівними діями таких країн як Китай і Росія, з якими я безпосередньо обговорював це — з президентом Сі, а також президентом Путіним", — зазначив глава держави.

Він підкреслив, що головні морські принципи, перш за все свобода судноплавства, залишаються основою глобальної безпеки, в тому числі економічної. А коли окремі країни намагаються обдурити систему і схилити правила на свою користь, це порушує рівновагу в світі, констатував Джо Байден.

Як писала "ДС", зустріч президента США Джо Байдена з російським колегою Володимиром Путіним може відбутися вже в найближчі тижні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua