• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Байден оголосив претендентів на ключові посади в Держдепі

Реклама на dsnews.ua

Обраний президент США Джо Байден офіційно оголосив номінантів на ключові посади в Державному департаменті. Серед них — ветеранки дипломатичної служби Венді Шерман і Вікторія Нуланд, про що раніше повідомляли ЗМІ з посиланням на свої джерела

Про це йдеться в офіційному повідомленні перехідної команди Байдена, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Завданням нової команди буде "відновити та переосмислити американське лідерство, щоб підтримувати безпеку у нас вдома та за кордоном і реагувати на виклики нашого часу — від інфекційних хвороб до тероризму, Китаю, поширення ядерної зброї, кіберзагроз та зміни клімату".

"Ця різноманітна й видатна команда, яку очолить майбутній держсекретар Блінкен, втілює моє ключове переконання про те, що Америка найсильніша, коли співпрацює з нашими союзниками…. Я переконаний, що вони використають свої дипломатичні здібності й досвід, щоб відновити глобальне і моральне лідерство Америки. Америка повертається", — заявив Джо Байден. 

Досвідчену дипломатку Венді Шерман висувають на посаду заступника державного секретаря. Раніше вона працювала державним секретарем з політичних питань в адміністрації Обами і була провідною учасницею переговорів щодо угоди з Іраном.

Вікторію Нуланд, дипломата з 32-річним досвідом, номінують на роль заступниці державного секретаря з політичних питань. Вона також працювала в адміністрації Обами на посаді помічника державного секретаря з питань Європи та Євразії. Вікторія Нуланд — у "чорному списку" РФ, який передбачає заборону на вʼїзд, у відповідь на персональні санкції США проти Росії.

Узра Зею (Uzra Zeya) номінують на заступницю з громадської безпеки, демократії та прав людини. Вона має понад 20 років дипломатичного досвіду у країнах Близького Сходу, Південної Азії та Європи.  

Бонні Дженкінс номінують на роль заступниці з питань контролю за озброєннями та міжнародної безпеки. Вона є досвідченим експертом з питань ядерного озброєння та раніше працювала у профільному агентстві Держдепартаменту — Бюро з міжнародної безпеки та нерозповсюдження ядерного озброєння.

Заступником з питань управління та ресурсів номінували Браяна МакКеона. Він був заступником радника з нацбезпеки Джо Байдена- віцепрезидента за адміністрації Барака Обами, а також був виконавчим секретарем та керівником апарату Ради національної безпеки. До роботи у виконавчій гілці влади, він близько 20 років працював з Джо Байденом у Сенаті, а загалом — близько 25 років. 

"Цим лідерам довіряють всередині країни і їх поважають у світі. Ці призначення сигналізують про те, що Америка знову готова до того, щоб бути лідером у світі, а не відступатися від справ", — наголошують у заяві.

Як повідомляє Associated Press, до команди увійдуть також Дерек Чоллет — як радник Державного департаменту; Салман Ахмед, колишній посадовець ООН та керівник стратегічного планування у Раді національної безпеки за президентства Барака Обами — як керівник планування політики; С’юзі Джордж, колишня старший помічник держсекретаря Мадлен Олбрайт, буде керівницею апарату держсекретаря Блінкена.

Речником Державного департаменту стане Нед Прайс (Ned Price). Він працював у Раді національної безпеки за адміністрації Барака Обами та у Центральному розвідувальному управлінні. Його заступницею буде Джаліна Портер (Jalina Porter).

Прайс і Портер збираються повернути практику щоденних пресбрифінгів. 

Як повідомляла "ДС", ведучим на церемонії інавгурації Джо Байдена буде відомий голлівудський актор Том Хенкс.

    Реклама на dsnews.ua