• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Байден підписав указ про підвищення рівня кібербезпеки у США

Президент США Джо Байден підписав указ про підвищення кібербезпеки країни і захисту мереж федерального уряду

Джо Байден
Джо Байден / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Білого дому, передає "ДС".

"Недавні інциденти в сфері кібербезпеки, такі як інцидент з SolarWinds, Microsoft Exchange і з паливопроводом Colonial Pipeline є протверезним нагадуванням про те, що організації державного і приватного секторів США все частіше стикаються з витонченою шкідливою кібератакою як з боку субʼєктів інших держав, так і з боку кіберзлочинців. Ці інциденти мають загальні риси, включно з недостатнім захистом кібербезпеки, яка робить організації державного і приватного секторів більш уразливими для інцидентів", — кажуть в адміністрації президента США.

Як зазначається, указ Джо Байдена сприяє модернізації засобів захисту кібербезпеки шляхом захисту федеральних мереж, поліпшення обміну інформацією між урядом США і приватним сектором з питань кібербезпеки і зміцнення здатності США реагувати на кіберінциденти.

Усуваються барʼєри для обміну інформацією про загрози: указ гарантує, що постачальники IT-послуг можуть обмінюватися інформацією з урядом, і вимагає, щоб вони ділилися певною інформацією про порушення. У Білому домі наполягають, що це необхідно для забезпечення більш ефективного захисту федеральних відомств і підвищення кібербезпеки країни.

Президент також наказує модернізувати і запровадити більш суворі стандарти кібербезпеки в федеральному уряді, зокрема багатофакторну автентифікацію та шифрування.

Також встановлюються базові стандарти безпеки для розробки програмного забезпечення, що продається уряду.

"Виконавчий указ створює стандартизований план дій і набір визначень для реагування на кібер-інциденти федеральними відомствами і агентствами. План дій забезпечить, щоб усі федеральні агентства були готові здійснити єдині кроки для виявлення і помʼякшення загрози", — мовиться у повідомленні.

Як писала "ДС", четверо громадян зі Східної Європи, серед яких двоє росіян, визнали себе винними у кібератаках на фінансові установи і фізичних осіб США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua