• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Байден "показав" нових членів Ради нацбезпеки США

Реклама на dsnews.ua

Обраний президент США Джо Байден представив кандидатури на 21 посаду членів Ради національної безпеки країни

Частина з них працювала за 44-го президента США Барака Обами, передає "ДС" з посиланням на сайт, присвячений передачі влади від чинного президента, що програв вибори, Дональда Трампа до Байдена.

Рада нацбезпеки консультує і допомагає президенту США у вирішенні питань національної безпеки і зовнішньої політики, координує ці сфери в державних установах. Новими співробітниками керуватиме радник Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван, зазначено в повідомленні на сайті.

"Я з гордістю повідомляю, що ці досвідчені люди приєднаються до ради. Вони представлять широкий спектр ідей для вирішення проблем, я дякую їм за готовність служити країні", — сказав новий глава адміністрації Білого дому Рон Клейн.

На посаду керівника апарату ради та її виконавчого секретаря Байден запропонував призначити Йоханнеса Абрахама. Він працював заступником помічника президента і старшим радником Національної економічної ради при Обамі.

Старшим директором зі стратегічного планування призначили Сашу Бейкер, вона обіймала посаду заступника начальника штабу міністра оборони Ештона Картера (обіймав свій пост також за часів Обами). Бейкер був аналітиком в управлінні бюджету.

Джон Файнер, перший заступник радника з національної безпеки, працював також при Обамі в Державному департаменті. Був радником з питань Близького Сходу та спічрайтером Байдена з питань зовнішньої політики, коли він обіймав посаду віце-президента. Файнер був журналістом в країнах Азії, висвітлював кілька військових конфліктів, в тому числі війну в Іраку як іноземний кореспондент газети The Washington Post.

Старший директор з глобальної безпеки здоров'я та біозахисту Елізабет Кемерон до цього працювала в Управлінні національної безпеки охорони здоров'я та біологічного захисту при адміністрації Обами.

Хуан Гонсалес, якого Байден хоче призначити головним директором ради нацбезпеки у справах Західної півкулі, працював в адміністрації Обами заступником помічника держсекретаря з цього напрямку, а в Білому домі — спеціальним радником колишнього віце-президента Байдена і директора Ради національної безпеки у справах Західної півкулі.

Старшим директором по Південній Азії стане Сумона Гуха, яка під час президентства Обами була спеціальним радником Байдена з питань національної безпеки.

Такі призначення в американському Раді нацбезпеки відображають пріоритети адміністрації Байдена по стосункам з Іраном, відношенню до глобальних проблем охорони здоров'я після пандемії коронавірусу і вирішення проблем з Росією, зазначено в статті журналу Foreign Policy 8 січня. Запропоновані Байденом посади не затверджуватиме Сенат США.

Нагадаємо, 7 січня Конгрес США на спільному засіданні обох палат затвердив перемогу Джо Байдена на президентських виборах.

    Реклама на dsnews.ua