• USD 26.6
  • EUR 31
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Байден про загострення ситуації в Афганістані: США припустилися багатьох помилок

США зробили багато помилок в Афганістані, але рішення вивести американські війська з території країни є правильним

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у зверненні до нації через події в Афганістані заявив президент США Джо Байден, інформує "ДС".

Він наголосив, що американські військові "не можуть і не повинні гинути у війні, в якій афганські сили не готові боротись за себе". 

"Ми повинні бути чесними: наша місія в Афганістані зробила багато помилок, багато промахів за останні два десятиліття. Я не вводитиму американський народ в оману, стверджуючи, що трохи більше часу в Афганістані змінили б ситуацію. Також я не зніматиму з себе частку відповідальності за те, де ми зараз перебуваємо та щодо того, що ми повинні робити далі. Я глибоко засмучений фактами, з якими ми зараз стикаємось. Але я не шкодую про своє рішення припинити війну Америки в Афганістані", — цитує слова глави Білого дома CNN.

Байден заявив, що події, які зараз відбуваються в Афганістані викликають біль, особливо у ветеранів та тих, хто перебував на афганській території, допомагаючи місцевому населенню. 

Разом з тим він пообіцяв, що США продовжать підтримувати афганський народ. Також Байден підтримав рішення вивести війська з Афганістану.

"Американські військові не можуть і не повинні гинути у війні, в якій афганські сили не готові боротись за себе. Мені знову залишається запитати тих, хто стверджує, що ми повинні були залишитися (в Афганістані, – прим. "ДС"). Скільки ще поколінь дочок і синів Америки ви хотіли б відправити для боротьби з громадянською війною в Афганістані? Коли афганські війська цього не робитимуть? Скільки нескінченних рядів надгробків на національному кладовищі ще має бути? Я чітко відповідаю. Я не буду повторювати помилок, які ми зробили в минулому. 

Помилка тривалого перебування та боротьби у конфлікті, що не відповідає національним інтересам Сполучених Штатів, подвоєння громадянської війни в іноземній країні, спроби переробити країну через нескінченні військові розгортання американських сил. Це ті помилки, які ми не можемо повторювати, тому що у нас є значний життєвий інтерес у світі, який ми не можемо ігнорувати", — сказав Байден.

Нагадаємо, президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну і вилетів до Таджикистану після того, як таліби без бою увійшли в Кабул.

Речник політичного офісу ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм 15 серпня заявив про "завершення війни" в Афганістані, запевнивши, що жодна дипломатична організація не піддалася нападам.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua