• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Байден продовжив санкції проти лукашенківської Білорусі

Президент Сполучених Штатів Джо Байден продовжив дію санкцій проти Білорусі, які були вперше введені ще у 2006 році

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Текст відповідної заяви оприлюднено на сайті Білого дому, інформує "ДС".

"Дії та політика певних членів уряду Білорусі і інших осіб продовжують становити незвичайну і надзвичайну загрозу національній безпеці і зовнішній політиці США. Через це, надзвичайна ситуація оголошена 16 червня 2006-го року, повинна продовжити діяти після 16-го червня 2021 року. Тому, відповідно до розділу 202 (d) Закону про надзвичайні ситуації (50 USC одна тисяча шістсот двадцять два (d)), я продовжую на рік надзвичайну ситуацію оголошену виконавчим указом 13405", — йдеться в повідомленні.

Санкції були запроваджені Джорджем Бушем-молодшим у 2006 році "у звʼязку з порушенням білоруською владою прав людини і проведенням виборів, які міжнародна спільнота визнала недемократичними".

Рішення про продовження указу 13405 приймається щорічно. Якщо президент США не продовжує його дію через рік після підписання протягом трьох місяців він автоматично втрачає силу.

Нагадаємо, 23 травня після екстреної посадки літака у мінському аеропорту було затримано засновника опозиційного білоруського Телеграм-каналу Nexta, головного редактора ресурсу "Білорусь головного мозку" Романа Протасевича та його дівчина Софія Сапега — громадянка РФ.

Затримання Протесевича викликало різку реакцію світу. Низка країн, включно з Україною, після цього заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua