• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Байден у першій заяві після підтвердження перемоги розкритикував Трампа

Реклама на dsnews.ua

Обраний президент США Джо Байден, перемогу якого напередодні формально підтвердила колегія виборників більшістю голосів, закликав "розділене американське суспільство" об’єднатися

Про це він заявив через кілька годин після оголошення результатів голосування членів Електорального коледжу США, передає "ДС".

"У цій битві за душу Америки перемогла демократія. Віра в наші установи збереглася. Чесність наших виборів залишається недоторканою. І тепер настав час перегорнути сторінку, обʼєднатися та зцілитися", — заявив Байден.

Він підкреслив, що голосування відбулося в чесний спосіб, пише Укрінформ.

Водночас він розкритикував чинного главу Білого дому Дональда Трампа, а також його союзників з-поміж Республіканської партії, які підтримали безпідставні заяви щодо масових фальсифікацій на виборах. Особливо Байден дорікнув 17-ти генеральним прокурорам штатів, а також 126 членам Конгресу США, які підтримали позов Техасу проти чотирьох інших штатів.

"Цей юридичний маневр став ні чим іншим, ніж зусиллям окремих обранців та групи штатів примусити Верховний суд видалити голоси понад 20 млн американців в інших штатах і передати президентство кандидату, який зазнав поразки в Електоральному коледжі, програв загальне голосування і програв у кожному зі штатів, де він намагався скасувати результати голосувань", — зазначив обраний президент США.

Він назвав це "крайньою позицією", яка не поважає волю народу, верховенства права й Конституції США.

Політик також заявив, що нова адміністрація зосередиться в перші дні своєї роботи на боротьбі з наслідками пандемії, що включатиме насамперед масове поширення вакцини, а також відновлення економіки Сполучених Штатів.

Раніше повідомлялося, що Трамп передумав визнавати результати виборів президента США.

Нагадаємо, 14 грудня колегія вибірників формально підтвердила обрання Джо Байдена президентом США. За Байдена та Камалу Гарріс проголосували 306 вибірників при необхідних 270, за Дональда Трампа і Майка Пенса – 232.

    Реклама на dsnews.ua