• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

BBC: поранену дружину вбитого президента Гаїті вивезли до США

Пораненій дружині вбитого президента Гаїті Жовенеля Моїза – Мартін – вдалося вижити після нападу на резиденцію. Жінку відвезли до американського штату Флорида

Мартін Моіз
Мартін Моіз / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі BBC, передає "ДС"

Нагадаємо, у ніч проти середи, 7 липня, група невідомих застрелила президента Гаїті Жовенеля Моїза в його ж резиденції. Крім того, вони поранили його дружину. Спочатку ЗМІ повідомили, що вона померла від поранень, однак потім з’явилася інформація, що лікарі продовжують боротися за її життя. 

Зазначається, що перша леді була доставлена у Флориду, де вона, як стверджується, перебуває у критичному, але стабільному стані.

Троє дітей подружжя Моїз – Жомарлі, Жовенель-молодший та Жоверлейн, перебувають у "безпечному місці", заявили представники влади. Жомарлі вижила, сховавшись у кімнаті свого брата, в той час як зловмисники звʼязали двох членів персоналу резиденції.

За словами начальника поліції Леона Шарля, поліції вдалося схопити деяких нападників. Однак, попри те, що чотирьох підозрюваних у нападі ліквідували, а двох заарештували, деякі зловмисники досі на волі. Їх пошук триває.

Тимчасовий очільник уряду Гаїті Клод Жозеф описав озброєних людей як "найманців" і сказав, що вони "іноземці, які говорять англійською та іспанською". Офіційними мовами Гаїті є креольська та французька.

Однак пізніше міністр звʼязку Гаїті заявив, що серед підозрюваних були і гаїтяни.

Відео, опубліковане після стрілянини, показує важкоозброєних чоловіків, одягнених в чорне. Біля резиденції президента Моїза вони кричать англійською: "DEA (Управління боротьби з наркотиками США – "ДС"), всім залишатися на місцях!".

Посол Гаїті в США Бокчіт Едмонд заявив, що, хоча зловмисники переодягнулися в агентів УБН, він вважає, що "насправді вони не є американськими агентами".

Як писала "ДС" пізніше представники різних органів влади Гаїті повідомили про арешт підозрюваних у вбивстві президента.

У звʼязку з трагедією у країні оголошено 15-денний траур 

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua