• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Бідним може не вистачити: У ВООЗ визнали, що багаті країни скупили більшу частину вакцин від COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Габреісус заявив, що багаті країни скупили більшу частину вакцин від коронавірусу. Таким чином жителів бідних країн можуть залишити без доступу до COVID-вакцин

Про це йдеться в пресрелізі на сайті ВООЗ, передає "ДС".

За даними ВООЗ, станом на зараз вакцинацію населення від коронавірусу ефективними COVID-вакцинами проводять 42 країни, з них 36 — мають високий рівень доходів. Ще шість країн, які вакцинують своє населення, мають середній дохід.

"Очевидна проблема полягає в тому, що країни з низьким і більшість із середнім рівнем доходів іще не отримують вакцину. Це проблема, яку ми можемо вирішити за допомогою COVAX і ACT-Accelerator", — заявив Габреісус.

Глава ВООЗ закликав багаті країни, які закупили більше вакцин, аніж їм потрібно, і які контролюють світові поставки, негайно пожертвувати їх і передати механізму COVAX.

"Вакцинальний націоналізм шкодить усім нам і веде до поразки", — підкреслив він.

Крім того, Габреісус закликав країни і виробників вакцин від коронавірусу припинити укладати двосторонні угоди, використовуючи для цього механізм COVAX.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль направив Єврокомісії листа з проханням про допомогу з пошуком вакцини від коронавірусу для українців. Глава Кабміну підкреслив, що конкуренція і умови закупівлі вакцин роблять позиції України на переговорах слабкішими в порівнянні з країнами Євросоюзу.

    Реклама на dsnews.ua