• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Білорусь позбавили права проводити олімпіаду з шахів

Реклама на dsnews.ua

Схвалена Генеральною асамблеєю ФІДЕ ще в жовтні 2018 року заявка Білорусі на проведення олімпіади була скасована

Причина скасування — порушення фінансових зобов'язань, передає "ДС".

Білоруське міністерство спорту не змогло гарантувати авансові платежі і страховку.

"Ми повинні відзначити порушення певних фінансових зобов'язань з боку організаторів. З поваги до організаторів ми не хотіли б уточнювати суми, але це досить суттєві порушення. ФІДЕ кілька місяців сумлінно вела переговори, але, на жаль, вони не увінчалися успіхом. Порушення і їхню соціальну важливість організаторами не заперечують", — повідомив юрист ФІДЕ Олександр Мартинов, слова якого наводить Sports.ru.

Президент ФІДЕ Аркадій Дворкович заявив, що фінансові проблеми організаторів не пов'язані з політичною ситуацією в Білорусі.

"Звичайно, це (хвилювання) не допомагає, але безумовно це не головна причина. Ще на початку літа, до президентських виборів, нам повідомили, що не можуть організувати ці заходи", — сказав він.

Подача заявок містить організацію не тільки Всесвітньої шахової олімпіади, а й конгресу ФІДЕ. Крім того, ФІДЕ шукає нових організаторів для жіночого Кубка світу ФІДЕ.

Як писала "ДС", в ході масових акцій протесту в Білорусі, які відбулися в неділю, 4 жовтня, були затримані понад 220 осіб.

    Реклама на dsnews.ua